Gürçam; “Hz. Muhammed’in güzel ahlakı, adalet ve faziletin timsali olmuştur”

Peygamber Efendimiz Hz Muhammed (S.A.V.) dünyaya eşiflerinin yıldönümü nedeniyle Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam yazılı bir mesaj yayınlayarak tüm islam aleminin Mevlid Kandili'ni kutladı.

 

 

Kaymakam Şafak Gürçam yaptığı yazılı açıklamada, Mevlid Kandili'ne bir kez daha idrak etmenin güzelliğini ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek şu ifadelere yer verdi:

“Bütün insanlığa rahmet elçisi olarak gönderilen Hz. Peygamberimiz (S.A.V), yeryüzünde güzel ahlakın adalet ve faziletin timsali olmuş, barış ve kardeşliğin tesis edilmesini sağlamıştır. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (S.A.V) doğumunu kutlarken, aynı zamanda onun evrensel mesajlarını, iman ve ibadet hayatını, yüce ahlakını, kardeşlik hukukunu, adalet anlayışını tekrar hatırlamalı, sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının kurulması,  birlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için her zamankinden daha çok gayret göstermeliyiz. Bu duygularla, Mevlid Kandili’nin, Kozanlı hemşerilerime, ülkemize, İslam âlemine ve bütün dünyaya barış, kardeşlik, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.”