Anahtar Kelimeler: Gürçam; ‘Kozan güçlenecek”

Gürçam; ‘Kozan, OSB ile daha da güçlenecek”

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam; "Kozan Organize Sanayi Bölgesi olarak, organize sanayi bölgemize bir kimlik kazandırma ile ilgili olarak mücadelemize devam ediyoruz” dedi.

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, Kozan Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Fatih Aydın, Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir ve Binboğa Bal Kooperatifi Başkanı Emrah Zararsız’ında katılımı ile basın açıklaması düzenledi. Yapılan toplantıda, Kozan Organize Sanayi Bölgesi’ne yapılacak yatırımlar ile ilgili olarak bilgi veren Kozan Kaymakamı Şafak gürçam, Kozan OSB olarak Çukurova Kalkınma ajansına proje sunduklarını, projenin onaylandığını ifade etti. %75'i hibe olmak kaydı ile yaklaşık 3 milyonluk yatırımın Çukurova Kalkınma Ajansı tarafından Organize Sanayi Bölgesine kazandırılacağının altını çizen Kaymakamı Şafak gürçam, %25'lik kısmının ise kendi öz kaynakları tarafından karşılanacağını bildirdi.

Proje ile birlikte Kozan Organize Sanayi Bölgesine atık su arıtma tesisi kuracaklarını, Arge Hizmet Merkezini ve idari hizmet binasını Kozan Organize Sanayi Bölgesine inşa edeceklerini belirtti.

Kaymakam Şafak Gürçam, Kozan Organize Sanayi Bölgesine Kozan’ın dünyaya açılan markalarından biri olan Binboğa Bal Kooperatifi'nin büyük bir tesis kuracağının müjdesini de verdi. Binboğa Bal Kooperatifi’ne toplamda 27 dönümlük arsa tahsisi yaptıklarını ifade eden Kaymakam Şafak Gürçam, üç aşamada tesisin kurulacağının altını çizen Kaymakam Şafak Gürçam, bu konu ile ilgili olarak son aşamaya gelindiğini söyledi.

“Proje gerçekleştiğinde Binboğa Bal Kooperatifi'nin hem üretimi hem de istihdamını 2 kat artacak” şeklinde konuşan Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam; " Binboğa Bal Kooperatifi'nin Kozan Organize Sanayi Bölgesinde yapacağı tesisi ile OSB’nin çevresi değişecek. İnşallah, kısa zaman içerisinde ihale işlemleri tamamlanır ve inşaata başlanır. Kozan Organize Sanayi Bölgesi'nde tarımsal ve ormansal atıklardan enerji üretimi için de tesis kurulacak. Tesisi yapacak arkadaşlar çalışmalarını sürdürüyorlar. Bunun bizim açımızdan önemi ise çok güzel. Bölgemiz tarım alanları ile çevrili. Şu anda da hasatlar yapılıyor. Hasat yapıldıktan sonra bizler istemesek de kanuna aykırı da olsa çiftçiler anız yakıyor. Bu sıkıntı sadece Kozan'da değil Türkiye'nin her yerinde var. Bu tesis faaliyete geçtikten sonra anız yangını diye bir şey görmeyeceğiz. Bütün tarımsal atıklar ve orman atıkları ilgili firma bir takım kuracağı sistem ile toplayacak ve anız yakma işi bitecek. Böylece toprağımızı daha iyi korumuş olacağız. Bu anlamda, bizlere her türlü desteği veren başta Sayın Vali’miz olmak üzere, bölge milletvekillerimize, emeği geçen yönetim kurulu arkadaşlarımıza, idari görevde çalışan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. İnşallah ilçemiz için bütün bu yatırımlar hayırlı uğurlu olur” Ifadelerini kullandı.