Gürçam; “Sizler evde kaldıkça hastalığı daha çabuk yeneceğiz”

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam; “Çocuklar sizler evde kaldıkça hastalığı daha çabuk yeneceğiz. Sizleri en sağlıklı şekilde okullarımıza, oyun alanlarımıza ve parklarımıza yeniden kavuşturmak için daha çok çalışmaya devam edeceğiz."

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam ve beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez yapımı devam eden Şaban Ata İlkokulunda incelemelerde bulundu. Şaban Ata İlkokulu inşaatının Haziran ayı içerisinde tamamlanacağı bildirildi.

 

 Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, eski olduğu ve derslik sayısı az olduğu için yıkılarak yeni okul binası yapılan Şaban Ata İlkokulu okul inşaatında incelemelerde bulundu. Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam ve beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Kaymakam Şafak Gürçam Şaban Ata İlkokulu inşaatının Haziran ayı içerisinde bitirileceğinin müjdesini verdi. Okul yeni binasında öğrencileri bekleyeceklerini ifade eden Kaymakam Şafak Gürçam, öğrencilere bir de mesaj gönderdi. Kaymakam Şafak Gürçam, çocuklara hitap ederek;

“Çocuklar, sizler evde kaldıkça hastalığı daha çabuk yeneceğiz ve sizleri en sağlıklı şekilde okullarımıza, oyun alanlarımıza ve parklarımıza yeniden kavuşturmak için daha çok çalışmaya devam edeceğiz. İnşallah, corona virüsü vakalarının görülmediği, hastalıkların tamamen bittiği günlerde yine eskisi gibi eğitim ve öğretim faaliyetlerimize devam edeceğiz. Sabah Ata İlkokulu inşaatımızdaki süreç tamamlanmak üzere. Haziran ayı içerisinde okul inşaatı tamamlanacak ve okul öğrencilerini beklemeye başlayacak. Yeni dönemde Şaban Ata İlkokulu yeni binasıyla, yeni fiziki çevresi ile öğrencilerin eğitim ve öğretim faaliyetleri için hazır olacak” diye konuştu.