Gürçam, ‘Türkiye her zaman stratejik ve ekonomik cazibe merkezi olmuştur’

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıl dönümü nedeni ile Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam tebrikleri kabul etti.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 97. yıldönümü etkinlikleri kapsamında, dün Hükümet Konağı bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk sunma töreni gerçekleştirilmişti. Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıl dönümünde bugün sabah saat 10.00’da Hükümet Konağı bahçesinde Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam tebrikleri kabul etti.

Milletin iradesini ön plana çıkaran ve bunun üzerinde herhangi bir güç tanımayan bölücü ve yıkıcı unsurlar taşımadığı sürece farklı fikirlerin ifade edildiği Cumhuriyet rejiminin milletin bağımsızlık ve hürriyetinden asla taviz vermeyeceğinin göstergesi olduğunu ifade eden Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam; “600 yıllık cihan devletinin mirasi üzerinde yükselen cumhuriyetimizi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ifadesi ile "Muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma” mücadelesini ilk günkü heyecanla, şevkle ve azimle sürdürüyoruz. Üzerinde bulunduğumuz coğrafya tarihin her döneminde stratejik ve ekonomik cazibe merkezi olmuştur. Yaşadığımız bu zorlu coğrafyada var olabilmenin, büyümenin ve bütün olmanın temel koşulu birlik ve beraberlik bilincine sahip olmaktır. Bu bilinçle, Türkiye Cumhuriyeti bugün bölgesinde önemli bir güç haline gelmiş, 100. yılına da emin adımlarla yürümektedir. Devletimizin 2023 ve 2053 hedeflerini gören PKK ve FETÖ gibi taşeron terör örgütleri ve bunların küresel sahiplerinin ülkemizi hedef almasının altında yatan neden de budur. Ancak, cumhuriyet sayesinde çağdaş dünyada hak ettiği yeri almış, ülkemizi bölmeye ve karıştırmaya çalışan içerideki ve dışarıdaki hainler bilmelidirler ki, Türk milleti demokrasi ile taçlanmış, devlet-millet kaynaşmasını sağlamış, milletimizi daha ileriye taşımanın engellenmesine asla izin vermeyecektir. Bunun en yakın örnekleri hain 15 Temmuz kalkışmasında milletimizin göstermiş olduğu tepki ve karşılık ile devletimizin Suriye'de, son olarak da Doğu Akdeniz'de uyguladığı politikalar bu bağlamda bugünden sonra da milletimizin ortak eseri olan cumhuriyete sahip çıkmak, ülkemizin ve milletimizin geleceği için çalışmak, mücadele etmek ve gerektiğinde fedakarlıkta bulunmak hepimizin görevidir. Dünyanın en kıymetli toprakları olan aziz vatanımız üzerinde bu büyük milletin cumhuriyet İdaresi ile birlikte hür ve bağımsız, bir ve bütün olarak yaşayacağına olan inancımı yineleyerek başta ebedi önderimiz Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Cumhuriyetimizin kuruluşunda, korunmasında ve bu güne gelmesinde emeği geçen tüm şehitlerimizi, gazilerimizi ve ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramı’nızı en içten dileklerimle tebrik ediyorum” dedi.

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam’ın Hükümet Konağı bahçesinde gerçekleştirdiği tebrikleri kabulü programına protokol, daire amirleri ve  müdürleri, siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı