Gürlen ?Türkiye referandum savaşına girecek?

Vatan partisi ilçe başkanı ve beraberindeki heyet Cumhurbaşkanlığı sistemini okudukları basın bildirisi ile eleştirdiler.

K.Ekspres-Vatan partisi ilçe başkanı ve beraberindeki heyet Cumhurbaşkanlığı sistemini okudukları basın bildirisi ile eleştirdiler.

Adnan Menderes parkında Vatan partisi Kozan ilçe başkanı Cezmi Gürlen başkanlığında toplanan grup Cumhurbaşkanlığı sistemine olan eleştirilerini ve karşı duruşlarını ortaya koydular.

Vatan partisi Kozan ilçe başkanı Cezmi Gürlen bir basın bildirisi okudu.

Gürlen ?Cumhurbaşkanlığı sistemi girişimi aynı zaman da AKP iktidarı önündeki tuzak olduğunu iddia etti. Gürlen´ in basın bildirisi şu şekilde? Cumhurbaşkanlığı sistemi girişimi 2.İstiklâl Savaşının önündeki tuzaktır. Cumhurbaşkanlığı sistemi girişimi aynı zaman da AKP iktidarı önündeki tuzaktır.  Cumhurbaşkanlığı sistemi girişimi Atlantik çevrelerinin diktatörlük söylemlerine fırsat veriyor. Cumhurbaşkanlığı sistemi girişimi Türkiye´de içerde terör, dışarıda Fırat Kalkanı hareketine karşı veriyor. FETÖCÜ darbe girişimine karşı birleşmiş olan halk, Cumhurbaşkanlığı sisteminde birbirine ters bakıyor. Oysa bugün Türkiye´nin önüne koyduğu iş Cumhurbaşkanının da kabul ettiği gibi Milli seferberliktir. Cumhurbaşkanlığı sistemi Milli seferberliğe zarar veriyor. Öte yandan Türkiye´ye düşmanlığını gizlemeyen Atlantik devletleri de Cumhurbaşkanlığı sistemi girişimini ellerini ovuşturarak izliyorlar. Saddam Hüseyin ve Kaddafi´ ye yönelik tertiplerde kullandığı ?demokrasi? gerekçeli planlar için fırsat kolluyor.

              İstiklal Savaşı yerine referandum savaşı eğer Cumhurbaşkanlığı sistemi meclisten geçerse arkasından gelen 60 gün Türkiye referandum savaşına girecek. Cumhurbaşkanlığı sistemi yandaşları, karşıtları olarak birbirleriyle mücadele edecek. Cumhurbaşkanlığı sistemi Türkiye´yi böler. Cumhurbaşkanlığı sistemini isteyenler Anayasal suç işliyorlar.  Bugün Mecliste görev yapan Başbakan, Bakanlar ve Milletvekillerinin tamamı bu Anayasaya göre seçildiler, bugün yürürlükte olan Anayasa ya bağlı olduklarına dair namusları ve şerefleri üzerine yemin ettiler.

             Bu Anayasayı değiştiremezler, değiştirirlerse kendi meşruluklarını bitirirler. Oysa bugün Türkiye´nin dış tehditlere karşı tek vücut tek yumruk olması gerekirken, mecliste Cumhurbaşkanlığı sistemini tartıştırarak iç cepheyi bölüp halkın direncini kırmaktadırlar. Cumhurbaşkanlığı sistemini Türkiye´ ye dayatan ABD emperyalizmidir. İçerdeki destekçisi FETÖ ve PKK ?dır. İşte bu nedenlerden dolayı Cumhurbaşkanlığı sistemine karşı çıkıyoruz ve Milletvekillerimizi uyarıyoruz. Üzerine yemin ettiğiniz Anayasaya sahip çıkın. Cumhurbaşkanlığı sistemi Türkiye´yi eyaletlere böler. Meclisi ve Hükümeti ortadan kaldırır.  Milli Seferberlik ilan eden Cumhurbaşkanı Sayın Tayyip Erdoğan Başkanlık sistemi tartışmalarına derhal son vermelidir.  Gazi Meclisin Şehit Meclis olmasına izin verilemez.

Türkiye Vatan savaşı verirken, teröre karşı Milleti birleştiren bir tutum izlemelidir. Milli seferberlik için güçlü meclis güçlü hükümet

Cumhurbaşkanlığı sistemine hayır? dedi.

Okunan basın bildirisinin ardından grup sorunsuz olarak alandan ayrılırken, polis park ve çevresinde güvenlik önlemi aldı.