Anahtar Kelimeler: GÜVEN UYGULAMALARI SÜRÜYOR

GÜVEN UYGULAMALARI SÜRÜYOR

GÜVEN UYGULAMALARI SÜRÜYOR

Şok uygulamalar kapsamında, 1 ruhsatsız tabanca ve 1 tüfek ele geçirildi, 28 araç ve 13 motosiklet trafikten men edildi

Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından 3 Haziran 2024 - 10 Haziran 2024 tarihleri arasında ilçede güven ve huzuru sağlamaya yönelik yoğun çalışmalar yapıldı.

Güven Uygulamaları kapsamında Şok Uygulamalar gerçekleştirildi. 33 noktada toplam 254 emniyet personeli ile denetimler yapıldı.

Denetimler sonucunda; 1 adet ruhsatsız tabanca ve 1 adet tüfek ele geçirildi. 16 araca modifiyeden işlem yapıldı. 59 motosiklet sürücüsüne çeşitli maddelerden idari para cezası uygulandı. 28 araç ve 13 motosiklet trafikten men edildi. 13.28 gram uyuşturucu maddesi ve 1 adet sentetik ecza ele geçirildi.

Uyuşturucu satıcısı 1 şahıs, muhafaza altına alınmış eşya hakkında hırsızlık ve cebir veya tehdit kullanmak suretiyle iş yeri dokunulmazlığını ihlal etme suçundan 1 şahıs, trafik güvenliğini tehlikeye sokma suçundan 5 ay kesilmiş cezası bulunan 1 şahıs ve çeşitli suçlardan hakkında 34 yıl 2 ay kesinleşmiş cezası bulunan 1 şahıs yapılan çalışmalar sonucu yakalanarak sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.

Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğü, ilçede huzur ve güven ortamını sağlamaya yönelik çalışmalarını aralıksız sürdüreceğini bildirdi.