?Her verdiğim sözü yerine getirdim?

Karacaoğlan Mahallesi´nde 2014 yılında muhtar seçilen Sinan Görüş, 2019 yerel seçimlerinde de mahallelinin verdiği destekle yeniden muhtar seçildi. Muhtarlarımızı tanıyalım köşesinin bu haftaki konuğu Kozan siyasetinde uzun yıllar boyunca aktif bir şekild

2014 yılında yapılan yerel seçimlerde Karacaoğlan Mahallesi için muhtar adayı olan Sinan Görüş, yapılan seçimleri kazanarak Karacaoğlan Mahallesi´nin muhtarı olmuştu. 2019 31 Mart´ta yapılan yerel seçimler için yeniden muhtar adayı olan Sinan Görüş, kendisi ile beraber 6 adayla yarıştı. Mahalle sakinlerinin büyük desteğini alarak yeniden muhtar seçilen Sinan Görüş, Kozan Ekspres Gazetesi´nin ?Muhtarlarımızı Tanıyalım? köşesine bu hafta konuk oldu.

Sinan Görüş kimdir?

1982 yılında Kozan´da doğdu. Kozan siyasetinde uzun yıllar siyaset yapmış rahmetli Ömer Görüş´ün oğludur. Hacımirzalı Mahallesinde doğup büyüdü. Evli ve 3 çocuk babası.

?Mahalleye kendimizi sevdirdik?

2. dönemde de muhtarlığa seçilen Görüş, mahalle halkının kendisinin yaptığı hizmetlerden dolayı, kendisine karşı ayrı bir teveccühünün olduğunu dile getirerek; ?Her yaralı bir kuşun kanadını sardığımızdan, güzel bir portre çizdiğimizden, mahallelimiz adına güzel çalışmalar yaptığımızdan kendimizi sevdirdik. Yaptığımız bütün çalışmalar vatandaşlarımızın hizmetine sunuldu. Bundan dolayı da geçtiğimiz dönemde yapılan hizmetlerden dolayı 2. kez muhtarlığa seçildim? dedi.

?Herşey çalışmakla olmuyor?

 ?Yol, su, elektrik ve buna benzer çalışmaların yanında mahalle sakinlerinin acı ve tatlı gününde de yanlarında olarak onların bir abisi bir kardeşi oluyoruz? diyen Görüş sözlerine çöyle devam etti: ?Muhtarlık görevinin sadece yol çalışmalarında bulunan bir kişi olarak değil, mahallenin öncüsü olarak görmek daha doğru olacaktır. Biz bunu Karacaoğlan Mahallesi´nde başardık. Kimi vatandaşlarımız gece tavuğum çalındı diye, kimileri hastam var diye şahsımı arayarak yardım istemiştir. Ben de vatandaşlarımızın bu isteklerini hiçbir zaman geri çevirmedim? dedi.

Zübeyde Hanım Caddesi Kozan´ın kanayan yarası

Karacaoğlan Mahallesi Muhtarı, mahallelerinde yol sorunu olduğunu dile getirdi. Ancak en büyük yol sorununun Cuma Pazarı yanında bulunan Zübeyde Hanım Caddesi´nde olduğuna dikkat çekti. Muhtar, bu yolun ivedilikle yapılmasını istedi. Aksi takdirde vatandaşların hem kendisine, hem de burayı yapmayan yetkililere küfür ettiğini dile getirdi.

?Sinekle mücadeleyi beğenmiyorum?

Her mahallede olduğu gibi Karacaoğlan Mahallesi´nde de sinek veya yakağan sorunu mevcut. Muhtar Sinan Görüş, sinekle mücadelede kullanılan ilaçların yetersiz kaldığına dikkat çekti. Kullanılan ilacın daha etkili ve verimli bir şekilde olması gerektiğinin altını çizdi. Bundan dolayı da sinekle mücadeleyi yetersiz buluyor.

?Kendimi Karacaoğlan Belediyesi gibi görüyorum?

Muhtarlıkta 2. dönemini yaşayan Görüş, Karacaoğlan Mahallesi sınırlarının Feke yoluna kadar dayanmasından dolayı mahallenin yüz ölçümü olarak büyük bir ölçüye sahip olduğunu dile getirdi. Bundan dolayı mahalle içerisindeki sorumluluğunun büyük olduğuna dikkat çeken Görüş; ?Neredeyse bir Feke ilçesi kadar büyüklüğümüz var. Ondan dolayı kendimi Karacaoğlan Mahallesi Belediye Başkan olarak görüyorum. Kim ne anlarsa anlasın? diye konuştu.

2170 oy aldı

2019 31 Mart´ta yapılan yerel seçimlerde Karacaoğlan Mahallesi´ne yeniden aday olan Sinan Görüş, 7801 seçmenden 2170´nin oyunu alarak mahallelinin oyu ile yeniden muhtar seçildi. Seçim süreci boyunca kendisi ile birlikte, toplam 6 muhtar adayı yarışta bulundu.

?Her verdiğim sözü yerine getirdim?

2014-2019 yılları arasında dönemin Belediye Başkanı Musa Öztürk ile birlikte Karacaoğlan Mahallesi´ne birçok hizmetin kazandırıldığına dikkat çeken Sinan Görüş, 5 yıllık süre boyunca 7200 metrekarelik parkın kazandırılmasında, Cuma Pazarı´nın ve çevresinin ışıklandırılmasında, yeni yolların açılmasında büyük rol oynadı. Vatandaşlara verdiği bütün sözleri yerine getiren Sinan Görüş, 2019-2024 yılları arasında da vatandaşlara en iyi hizmeti verebilmek için çalışacağını söyledi. Muhtar Sinan Görüş Kazım Özgan´ın 2014 yılında Karacaoğlan Parkı´nı harabe olarak bıraktığına dikkat çekerek Musa Öztürk´ün 7200 metrekarelik parkı baştan sona yenileyerek vatandaşların hizmetine açtığını söyledi.

?Muhtar olarak siyasi görüşüm yok?

Karacaoğlan Mahallesi Muhtarı Sinan Görüş, belediyenin mahallesi ile ilgili yaşanacak herhangi bir sorunda, sorunun belediye tarafından mutlak surette yapılması gerektiğine dikkat çekti. ?Benim muhtar olarak siyasi partim yok ama Sinan Görüş olarak siyasi görüşümü herkes çok iyi biliyor. Ben Milliyetçi Hareket Parti´liyim.

?Park projemizin hayata geçmesi gerekiyor?

Önceki dönemde projesi hazırlanan Osmangazi İmam Hatip Ortaokulu karşısındaki 4200 metrekarelik arsaya park yapılması gerektiğini vurgulayan Sinan Görüş; ?Projesi hazır olan bu parkın bir an önce yapılarak hayata geçirilmesi gerekiyor. Ayrıca 5 nolu sağlık ocağı civarındaki boş alanda park alanı. Oradaki park alanında değerlendirerek çocuklara ve vatandaşlara hizmet vermesi için yapılması gerekiyor? dedi. Muhtar Sinan Görüş, Kozan Otogarı´ndan çıktıktan sonra, Cuma ve Pazar günleri trafiğin çok sıkıştığını belirterek, Pazar sokağın Zübeyde Hanım Caddesi´ne kadar genişletilmesi gerektiğini söyledi.

?Kazım Özgan´a yeniden soruyorum?

Karacaoğlan Mahallesi Muhtarı Sinan Görüş, 2014 yılında Karacaoğlan Mahallesi muhtarlığı için aday adayı olduğunda, dönemin belediye başkanı Kazım Özgan´a bir soru sorduğunu söyledi. O dönemde Kazım Özgan´a ?Develi Bulvarı olarak bilinen Çevre Yolu Hacımirzalı kavşağına alt geçit yapılacaktı. Alt geçit projesi ne oldu? diye soru sorduğunu, Kazım Özgan´ın, ?Ben yapamam. Kim yapacaksa yapsın? dediğini söyledi. Muhtar Sinan Görüş; 2014 yılında sorduğu soruyu yeniden Kazım Özgan´a sordu: ?Kazım Bey, Hacımirzalı Alt Geçit Projesi ne oldu? Yapacak mısınız?

Büyükşehir Belediyesi´ne çağrı

Karacaoğlan Mahallesi Muhtarı Sinan Görüş, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar´a da bir çağrıda bulundu. Önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü tarafından yaptırılan 8 kollu kavşakta bazı eksikliklerin olduğunu söyleyen Sinan Görüş, Durak sokaktan kavşağa yani göç yoluna girişin olması gerektiğini vurguladı. Araçlardan ziyade ambulansların dahi göç yoluna girebilmesi için Zübeyde Hanım Caddesi´ni takiben Pazar Sokak istikametinden göç yoluna çıktığını söyledi. Durak sokaktan 8 kollu kavşağa bağlantı yapılması gerektiğinin önemine dikkat çekti.

Kozan Ekspres Gazetesi olarak, her hafta farklı bir muhtarı konuk ediyoruz. Bu haftaki ?Muhtarlarımızı Tanıyalım? köşesinin konuğu Karacaoğlan Mahallesi Muhtarı Sinan Görüş idi. Sinan Görüş´e görevinde başarılar diliyoruz.

/resimler/2019-7/3/1129546980174.jpg