Hırsızlar tarihi binadaki bilgisayarları hedef aldı 

Kozan’da tarihi Rehberlik Araştırma Merkezi binasına sokağa çıkma yasağının olduğu saatlerde giren hırsız 2 masaüstü bilgisayar ile bir harici hard diski çaldı.

1 asırlık binada Kozan’da İlkokul olarak hizmet veren ve 6 yıldır Kozan Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) olarak onlarca insana hizmet veren bina hırsızların hedefi oldu. 

Kozan, Saimbeyli, Feke, Tufanbeyli, İmamoğlu ve Aladağ ilçelerinin tamamına hizmet veren Kozan Rehberlik Araştırma Merkezinin binasına giren hırsızlar bilgisayarları çaldı kamera kayıt sistemini söktü. 

Edinilen bilgilere göre; kimliği henüz tespit edilemeyen hırsız, binanın arka tarafında bulunan pencereyi zorlayarak içeri girdi. İçerideki odaları tek tek dolaşan hırsız müdür ve müdür yardımcısının odasında bulunan masaüstü bilgisayarlar ile bir harici hard diski çalarak ortalıktan kayboldu.

Kozan Rehberlik Araştırma Merkezi binasına sokağa çıkma yasağının olduğu saatlerde giren hırsız 2 masaüstü bilgisayar ile bir harici hard diski çalarak ortalıktan kayboldu.

Kozan, Saimbeyli, Tufanbeyli, İmamoğlu ve Aladağ ilçelerinin tamamına hizmet veren Kozan Rehberlik Araştırma Merkezinin binasına geçtiğimiz Pazartesi gününü Salı’ya bağlayan gece saatlerinde hırsızlık olayı meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; kimliği henüz tespit edilemeyen hırsız, binanın arka tarafında bulunan pencereyi zorlayarak içeri girdi. İçerideki odaları tek tek dolaşan hırsız müdür ve müdür yardımcısının odasında bulunan masaüstü bilgisayarlar ile bir harici hard diski çalarak ortalıktan kayboldu. Rehberlik Araştırma Merkezi’nde hırsızlık olayını gerçekleştiren kişi güvenlik kameralarının kaydının tutulduğu cihazında kablolarından ayırarak orada bıraktı.

Binaya gelen görevliler hırsızlık olayının gerçekleştiğini görünce polis ekiplerine haber verdiler. Olay yerine gelen polis ekipleri yaptıkları araştırmalarda bir kişinin binaya girdiğini ve hırsızlık olayını gerçekleştirdiğini tespit etti.

6 ilçede yaklaşık 224 bin vatandaşa hizmet veren Rehberlik Araştırma Merkezine giren hırsızın ne amaçla bilgisayarları çaldığı şimdilik belli olmazken polis her yerde hırsızlık zanlısını arıyor.