İki kadının firari katil zanlısından şok detay

Kozan’da 2 kadını öldürdüğü iddiasıyla her yerde aranan Furkan Apaydın’ın babası Mustafa Apaydın’ında 5 yıl önce bir kadını öldürüp bir kadını yaraladığı ortaya çıktı.

Kozan’da 3 gün önce sevgilisi Tuğçe Duman (27) ve Suriye uyruklu Melek Elşemo’yu (24) öldürdüğü iddiasıyla jandarma tarafından her yerde aranan Furkan Apaydın (21) hakkında şok detay ortaya çıktı. Firari katil zanlısı olduğu ileri sürülen Furkan Apaydın’ın babası Mustafa Apaydın’ın da 26 Mayıs 2016 yılında Kozan’da kendisini terk ettiğini ileri sürdüğü 42 yaşındaki sevgilisi Zübeyde Ünlü’yü öldürdüğü ve annesi Nahide Ünlü’yü yaraladığı ortaya çıktı.

Olay, 23 Mayıs gecesi ilçeye bağlı Eskikabasakal Mahallesi Müftü Mustafa Sokak üzerinde meydana geldi. Vatandaşlar, yol kenarında park edilmiş otomobilin içinde kanlar içinde yatan bir kadının olduğunu görünce durumu güvenlik güçlerini bildirdi. Yapılan incelemede 3 çocuk annesi Tuğçe Duman’ın araç içerisinde pompalı tüfekle öldürülmüş olduğunu belirleyen jandarma ekipleri, otomobilden yaklaşık 100 metre ileride tarla içerisinde yine pompalı tüfekle öldürülmüş Melek Elşemo’nun cansız bedenini buldu.

Jandarma ekipleri yaptığı sorgulama sonrası katil zanlısı olarak Tuğçe Duman’la gönül ilişkisi yaşadığı iddia edilen firari Furkan Apaydın’ın yakalamak için çalışma başlattı. Bu arada Adana Adli Tıp Kurumun morgundan yapılan otopsinin ardından Tuğçe Duman’ın cenazesi Adana’nın Saimbeyli ilçesine, Melek Elşemo’nun cenazesi ise Kayseri’ye defnedildi. Jandarma ekipleri katil zanlısının amcası ve kuzenini gözaltına alıp sorgularken diğer taraftan da kurdukları özel ekiple cinayeti işlediği sanılan ve her yerde aranan Tuğçe Duman’ın sevgilisini yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Sevgilisi ve sevgilisinin yengesini öldürmek suçundan her yerde aranan firari Furkan Apaydın’la ilgili şok detaya ulaşıldı. Furkan Apaydın’ın babası Mustafa Apaydın’ın da 5 yıl önce sevgilisi Zübeyde Ünlü’yü öldürüp annesi Nahide Ünlü’yü yaraladığı ortaya çıktı.  Mustafa Apaydın kendisinden ayrılmak isteyen ve barışmak için gittiği evde Zübeyde Ünlü’yü öldürüp annesini de yaralamak suçlarından yargılandığı mahkemede cinayet suçundan indirimsiz müebbet, olası kasıtla kasten yaralama ve konut dokunulmazlığını ihlal suçlarından da 6 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Öte yandan babası gibi cinayet işlediği sanılan Furkan Apaydın’ın yakın çevresine “Cinayeti ben işlemedim. Yakın zaman da teslim olacağım” dediği öğrenildi.