Anahtar Kelimeler: milli eğitimin misafiri

İlçe milli eğitimin ağır misafiri var

Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez'in makam odasının penceresine yuva yapan kumru yavrularına kavuşmayı bekliyor.

Saimbeyli Caddesi üzerinde bulunan Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü makam odasının penceresine bir kumru yuva yaptı. Makam odasının penceresine yuva yapan kumru yuvaya bir de yumurta bıraktı. Yavrusunu bekleyen kumruyu Kozan İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez ve personeller misafir ediyorlar. Günlük su ve yem ihtiyaçları karşılanan kumru için İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez; "Misafirimizi en iyi şekilde ağırlamaya çalışıyoruz. Yuvasında bir de yumurta bulunuyor. Hep birlikte yavrusunun doğacağı günü bekliyoruz. Kumrunun sağlığı sıhhati yerinde” dedi.

Bir süre önce makam odasının penceresine yuva yapan kumruyu görenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez’e teşekkür ettiler. Doğada yaşamını sürdüren her türlü canlının yaşam hakkı olduğuna dikkat çeken vatandaşlar; "Her canlının insanoğlu gibi yaşamaya hakkı var. Kimisi doğada tek başına yaşar, kimisi bizlerin eline bakarak yaşar. Her ne olursa olsun bu tür canlılara sahip çıkmamız gerekiyor. İlçe Milli Eğitim Müdürü’müz Faruk Sönmez’e makam odasının penceresine yuva yapan Kumruya sahip çıkması gerçekten takdire şayan. Öğrendiğimize göre günlük yem ve su ihtiyaçları karşılanıyormuş. Herkesin bu tür konularda duyarlı olmasını istiyoruz” dediler.