İlk aşı Bozkurt'a yapıldı

İlk aşı Bozkurt

Kozan’da Acil Kullanım Onayı verilmesinin ardından ilk CoronaVac aşısı, Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ahmet Çağlar Bozkurt’a pandemiden sorumlu hekim Uz. Dr. Kemal Kürkçü tarafından aşılandı.

Çin'den gelen Kovid-19 salgını ile mücadelede kullanılacak Coronavac aşısı için Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu 'Acil Kullanım Onayı' vermesinin ardından dün ilk aşıyı olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın ardından aşılar devlet hastanelerine geldi. Kozan Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ahmet Çağlar Bozkurt hastanede oluşturulan 15 aşı odasında incelemelerde bulundu. Sağlık Bakanlığından alınan randevu saatinde ilk  CoronaVac aşısını pandemiden sorumlu hekim Uz. Dr. Kemal Kürkçü tarafından vuruldu. 
Kozan Devlet Hastanesi sağlık çalışanlarının randevu saatine göre aşı çalışması yapıldığı ilk gününde doktorlarda aşı heyecanı yaşanırken salgının bir an önce son bulması temennisinde bulunuldu. 
Kozan Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Ahmet Çağlar Bozkurt İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda aşılamanın başladığı ve Kozan’da ilk aşının kendisine yapıldığını kaydederek, “ öncelikle vatanımıza Milletimize hayırlı olsun. Bir yıldır bu illet ile tüm dünya mücadele ediyor. Devletimiz bize bu imkanı sağladı. Kozan Devlet Hastanesi olarak aşı uygulamasına hazırız. MHRS üzerinden randevu ile aşılama yapılıyor. İlk uygulama sağlık çalışanlarına oldu. İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Bakanlığımız gerekli desteği yapıyor.  Bakanlığımızın uygun gördüğü ve belirttiği kriterler konusunda aşılama yapılacak, bakanlığımız açıklayacak. Aşı olan 30 dakika bekliyor. Bu süreç başladığında aşı olacak vatandaşlarımızın kimliği ve telefonu yanında olması lazım. Bu süreci Bakanlığımız İl Sağlık Müdürlüklerimiz açıklayacak. 15 aşı odamız var ve tüm ekibimizle bu virüsten kurtulmak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 
Aşı yapılan sağlık çalışanları sorunsuz bir şekilde aşı olduklarını ifade ederek ülkemize hayırlı olun diye konuştular.Anahtar Kelimeler: Bozkurt' yapıldı