Anahtar Kelimeler: bağışlayan Gürçam

İlk bağışlayan Gürçam oldu

3-9 Kasım tarihleri arasında kutlanan Organ Bağışı Haftası nedeniyle, Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam ve protokol mensupları organ bağışında bulundular.

 

 

3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası dolayısıyla Kozan Devlet Hastanesi binası içerisinde farkındalık etkinliği düzenlendi. Etkinliğe; Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Büyükatak, İlçe Jandarma Komutanı Nuh Anacık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez, Kozan Devlet Hastanesi Başhekimi Asuman Seda Bayram, İlçe Sağlık Müdürü Bayram Murat Öz, hastane yöneticileri, sağlık personelleri ve doktorlar katıldılar.

Etkinlikte, ilk olarak Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam organ bağışında bulundu. Gerekli formları doldurduktan sonra altına imzasını atan Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam burada yaptığı konuşmada, organ bağışının yaygınlaştırılması amacıyla farkındalık oluşması açısından böyle bir etkinlik gerçekleştirildiğine dikkat çekti. Organ bağışının sosyal sorumluluk olduğuna dikkat çeken Şafak Gürçam, her bireyin organ bağışında bulunması gerektiğinin altını çizdi.

Organ ve doku bağışında farkındalığın artırılması, insanların daha çok doku ve organ bağışlaması nedeniyle böyle bir farkındalık etkinliği yapıldığının altını çizen Gürçam sözlerine Şöyle devam etti:

“Bizler, organlarımızı bağışlayarak herkese örnek olnak istiyoruz. Herkesi organ bağışı konusunda duyarlı olmaya davet ediyoruz. Organ ve doku nakli bekleyen binlerce hasta var. Organ bağışı bekleyen siz veya bir yakınınız olabilir. Bunu düşünerek daha rahat ve kolay bir şekilde organ bağışı yapabileceğimizi düşünüyorum. Bu nedenle, bütün Kozanlı hemşerilerimizi organ bağışı yapmaya davet ediyorum” diye

Gürçam’la birlikte; İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Büyükatak, İlçe Jandarma Komutanı Nuh Anacık, İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Sönmez ve etkinlikte bulunan diğer protokol mensupları organ bağışını gerçekleştirdiler.

Organ bağışı işlemleri gerçekleştirdikten sonra Kaymakam Şafak Gürçam ve beraberindekiler; “Her Bağış Yeni Bir Hayattır”, “Organ Bağışı Bir İnsanlık Görevidir”, “Yaşamak Güzel Yaşatmak Daha Da Güzel”, “Bağışlanan Organ Filizlenen Bir Candır”… gibi dövizleri göstererek toplu fotoğraf çektirdiler.

Organ bağışı etkinliği gerçekleştirildikten sonra Kozan Devlet Hastanesi bünyesinde 0-2 yaş grubu çocukların tedavilerinin sürdürüldüğü süt çocuğu servisi açılışı da gerçekleştirildi. Hasta, süt çocuklarının daha iyi şartlarda tedavi alabilmelerine yönelik iyileştirmelerin yapıldığı serviste, hasta ve yakınları doktorlardan, hemşirelerden ve görevli sağlık personellerinden daha kolay ve hızlı bir şekilde yardım alabilecekler.

Kozan Devlet Hastanesi Başhekimi Asuman Seda Bayram’ın bilgilendirmesinin ardından kurdele kesimi gerçekleştirildi. Serviste tedavi gören hasta çocukları ve ailelerini ziyaret eden Kaymakam Şafak Gürçam, “Geçmiş olsun” dileklerinde bulunarak ailelerle sohbet etti.