Anahtar Kelimeler: Kabul edilmişti şimdi reddedildi

Kabul edilmişti, şimdi reddedildi

Kozan Belediyesi 3 aylık aranın ardından yeniden toplandı. Kazım Özgan’a araç alımı ile ilgili olarak borçlanma yetkisi verilmesi reddedildi.

Koronavirüsü salgını nedeni ile 98 günden bu yana toplanamayan Kozan Belediyesi Meclisi Temmuz ayı toplantısı için bir araya geldi. Meclis salonunda sosyal mesafe kuralları çerçevesinde sandalyelerde oturan meclis üyeleri toplamda 21 maddenin görüşmesini yaptı. Meclis gündemine birinci madde olarak gelen Kozan Belediyesi envanterine araç alımı ile ilgili olarak Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’a İller Bankası'ndan kullandırılacak kredi ile ilgili olarak yetki verilmesi hususunda meclis üyeleri uzunca tartıştı. 2019 yılı sonunda meclis üyeleri tarafından uzunca tartışmaların sonrasında varılan mutakıp sonucu kabul edilen borçlanma yetkisi şimdi reddedildi. İller Bankası, kredi kullanımında meclis kararının 2019 yılına ait olduğunu ve meclisin borçlanma yetkisi verilmesinde yeniden karar vermesi gerektiğini ve bu kararında 2020 yılı içerisinde geçerli olacağını bildirdi. Bundan dolayı aynı madde aynı şekliyle yeniden meclise geldi. AK Parti ve MHP'li Meclis Üyeleri bu maddeyi oy birliği ile reddetti. Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan kararın karşısında şaşkınlığa uğrarken, kısıtlı imkanlar ile hizmet yapmaya devam edeceklerini kaydetti.

Komisyon üyeleri belli oldu

Belediye Başkanı Kazım Özgan’ın başkanlığında gerçekleşen Kozan Belediyesi Temmuz ayı olağan meclis toplantısında 7 komisyon ile Encümen üyeleri belli oldu.
1 yıllığına seçilen Encümen üyeleri ile komisyon üyelerinin seçimi yapıldı.

Kozan Belediyesi Encümen üyeliğine Mehmet Bozdoğan, Suat Erkan ve Yurdagül Poyraz seçilirken,
İmar Komisyonu üyeliklerine Yusuf Eroğlu, Suat Erkan,Hazım Dağlı,Volkan Bayrakçı ve Muhammet Alparslan seçildi.
Plan ve Bütçe komisyonu üyeliklerine; Gölhan Coşkun, Gamze Ataş, Uğur Diliçıkık, Saffet Sarıca ve Kenan Avan seçildi.

Çevre Sağlık komisyonu üyeliklerine Seval Tetik, Mustafa Kütük, Fatih Aydın, Mustafa Sertelli ve Muhammet Alparslan seçildi.
Eğitim Kültür ve Spor Komisyonuna; Arif Yüceli, Adem Ataş, Ali Baysal, Abdullah Avcı ve Süleyman Şenoğul seçildi.
Sosyal Hizmetler Halkla ilişkiler Engelliler Hizmet komisyonuna Salih Altıntaş, Gamze Ataş, Saffet Sarıca, Hasan Basri Erdem ve Mustafa Sertelli seçildi.
Kırsal Kalkınma, Tarım, orman  ve Hayvancılık komisyonuna Şinasi Tutar, Emral Yücel, Ali Baysal, Uğur Diliçıkık  ve Kenan Avan seçilirken Kanun ve Kararlar Komisyonu üyeliklerine Adem Ataş, Abdullah Avcı, Ahmet Çankaya, Soner Uzun ve Mustafa Sertelli seçildi.