Kandemir, ?Toplumun Desteği Ne Kadar Güçlü Olursa, Etkisi de O Kadar Büyük Olur?

Son zamanlarda yaşanan ekonomik dalgalanmalar ve enflasyon oranlarının çok yüksek olması sebebiyle tüm Türkiye genelinde enflasyonla topyekün mücadele kapsamında, Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir´de bir açıklama yayınladı.

Son zamanlarda yaşanan ekonomik dalgalanmalar ve enflasyon oranlarının çok yüksek olması sebebiyle tüm Türkiye genelinde enflasyonla topyekün mücadele kapsamında, Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir´de bir açıklama yayınladı.

Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği´nin, 81 ilde başlattığı enflasyonla mücadele programlarıyla ilgili olarak, Adana il ve ilçe, oda ve borsalarında bu konuya çok önem verdiklerini ifade etti.

?Enflasyonla mücadeleyi sahiplenecek ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışacağız? diyen Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir; ?Fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir? dedi.

Türkiye´nin 2002´den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte, fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde edildiğini belirten Kandemir, enflasyonun yapılan bu çalışmalarla tek haneli seviyelere düştüğünü belirtti.

Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağan dışı hareketlerin de etkisiyle, enflasyon oranının yeniden çift hanelere çıktığını kaydeden Kandemir; ?Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkiledi? dedi.

Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir, enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir? diyerek sözlerine şöyle devam etti:

?Sorumluluk ve görev hepimizindir. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlik ve yüksek faizli ve artan girdi maliyetleri ile mücadeledir? dedi.

Türk özel sektörünün devlet ile birlikte topyekün bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koyması gerektiğinin altını çizen Kandemir; ?Bu çerçevede, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve Odalar Borsalar her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir? ifadelerini kullandı.

81 il ve 160 ilçede Oda Ve Borsaların enflasyonla mücadeleyi sahiplendiğini söyleyen Mustafa Kandemir; firmaların en geniş şekilde katılımı için çalışmaların başlatıldığını belirtti.

Bu mücadeleye toplumun tüm kesiminin güçlü bir şekilde destek olmasını isteyen Kandemir, ?Toplumun desteği ne kadar güçlü olursa etkisi de o kadar büyük olur? dedi.

Reel sektörden, finans sektörüne, kamudan vatandaşlara kadar tüm Türkiye olarak hedefe geldiklerini belirten Kandemir; ?Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede netice alacağımıza eminiz. Hem firmalarımızın hem de milletimizin enflasyonla mücadeleye en geniş şekilde katılacaklarına İnancımız tamdır? dedi.

Kandemir; ?İnanıyoruz ki, Adana, Kozan, Ceyhan olarak gereken fedakarlığı gösterip ülkemiz için mücadelede en önemli yeri alacağız? diyerek açıklamasını tamamladı.