Kandemir, 7. Türk Dili Konuşan Ülkeler İş Forumu'na katıldı

Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun da katıldığı 7. Türk Dili Konuşan Ülkeler İş Forumu'na katıldı.

Kozan’ın gelişmesi ve geliştirilmesi noktasında birçok hamle yapan Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılım gösterdiği Azerbaycan'ın başkenti Bakü’de düzenlenen 7. Türk Dili Konuşan Ülkeler İş Formu’na katılarak düzenlenen toplantıda yerini aldı. 13-14 Ekim tarihlerinde düzenlenen programa Türk dili konuşan ülkeler katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun da katıldığı 7. Türk Dili Konuşan Ülkeler İş Formu’nda; Türk dili konuşan ülkeler arasında ticaret ve yatırım konuları ve iş imkanları hususunda nelerin yapılabileceği istişaresi gerçekleştirildi.

Azerbaycan-Türkiye arasında sanayi ve ticaret odası formunun kurulmasına ilişkin mutabakat da imzalanarak hayata geçirildi.

Konu hakkında açıklamada bulunan Kozan Ticaret Odası Başkanı Mustafa Kandemir; “Türk cumhuriyetleri devleri ile ticaret ve yatırım yapmak isteyen iş adamlarımız yardım ve bağlantılar noktasında odamızla irtibata geçilerek gerekli yönlendirmeler yapılacaktır. Kozan’ın ve bölgenin gelişmesi adına Kozan Ticaret Odası olarak üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız. Azerbaycan'da düzenlenen iş formunda Türkiye-Azerbaycan arasındaki ticaret ve sanayi ilişkilerinin geliştirilmesi için gerekli adımlar atılmıştır. Kozan'dan ve bölgeden bu konu ile ilgili olarak yatırım yapacak iş adamlarının Kozan Ticaret Odası ile irtibata geçmesi yeterli olacaktır. Bizler burada gerekli yönlendirmeleri yaparak işin ilerleyişini kolaylaştıracağız. Birlik ve beraberlik içerisinde Kozan’ın gelişmesine katkı sağlamaya devam edeceğiz. Azerbaycan'da düzenlenen programda Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile yan yana geldik. Kozanlıların selamlarını ilettim” diye konuştu.