Karacaoğlan KMTAL TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı görücüye çıktı

Kozan da bulunan Karacaoğlan Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından desteklenen 4006 Bilim Fuarı açılışı yapıldı.

Kozan Karacaoğlan Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde açılan 4006 Bilim Fuarı’na; Milli Eğitim Şube Müdürü Gazi Yılancıoğlu, Kozan İlçe Nüfus Müdürü Hasan Asker, Kuyumcular Odası Başkanı Emin Canpolat, iş adamı Alican Yüksel, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Okul Müdürü Necla Özkan ve Müdür Yardımcısı Leyla Rahşan Karavelioğlu gelen misafirlerle yakından ilgilenirken, kurdele kesimi gerçekleştirdikten sonra davetliler öğrenciler tarafından hazırlanan projeleri incelediler. Birbirinden özel ve değerli olan projeleri inceleyen davetliler, emeklerinden dolayı öğretmenlere ve öğrencilere teşekkür ettiler.

Okul Müdürü Necla Özkan; “Bilim fuarları öğrencilerimizin vizyonunu genişletmek, ileriye farklı bir gözle bakmalarını sağlayan onların bakış açılarını zenginleştiren, geliştiren bir çalışmadır. Karacaoğlan Kız Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi'nde ziyarete açmış bulunduğumuz Tübitak 4006 Bilim Fuarı’nda emeği geçen öğrencilerimizin hepsinin gözlerini ışıl ışıl görüyorum. Çocuklarımızı gerçekten bir şeyler yapmanın ve kayda değer çalışmalar yapmanın sevinci içerisinde gördüm. Öğrencilerimize teşekkür ediyor ve bu başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Tübitak 4006 Bilim Fuarı açılışı gerçekleştirildikten sonra davetlilere bazı ikramlarda bulunuldu.