“Karalar’ın Kozan’a verebileceği bir şey yok”

AK Parti Kozan İlçe Başkanı Avukat Yusuf Bilgili: “Milletimizin ödediği vergilerle çalışan personellerine Cumhuriyet Gazetesi dağıttıran bir yönetimden Kozan’ımıza ve Adana’mıza hizmet beklenemez.”

Bilgili; “Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar bugüne kadar sıfırdan hiçbir şey yapmadı. Yama yapılan yolların reklamını yapıyor.”

AK Parti Kozan İlçe Başkanı Avukat Yusuf Bilgili, Kozan Ekspres Gazetesi’ne önemli açıklamalarda bulundu. 31 Mart yerel seçiminden sonra Kozan Belediyesi yönetimini, Adana Büyükşehir Belediyesi'nin yönetimini değerlendirdi.

AK Parti Kozan İlçe Başkanı Avukat Yusuf Bilgili, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile ilgili olarak açtı ağzını yumdu gözünü. Son günlerde Adana gündemini meşgul eden gazete dağıtımı ile ilgili olarak sert konuşan Bilgili; “Milletimizin ödediği vergilerle çalışan personellerine Cumhuriyet Gazetesi dağıttıran bir yönetimden Kozan’ımıza ve Adana’mıza hizmet beklenemez. Belediyecilik partizanlık yapılacak makam değildir. Milletimizin gönlüne girme ve şehrimize hizmet etme makamıdır. Büyükşehir yöneticilerinin Kozan’ımıza ve Adana’mıza verebilecekleri hiçbir şey yoktur” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın seçildiği günden bu yana yaptığı sıfırdan hiçbir hizmet olmadığını dile getiren Avukat Yusuf Bilgili; “Bugüne kadar yapılan yamaların reklamını yaptılar. Bundan başka bir İcraatlarını göremedik” dedi.

“Arıtma tesisi büyük sorun”

Yusuf Bilgili, arıtma tesisi ile ilgili olarak sorunu tekrardan gündeme taşıdı. Bugüne kadar hiçbir çalışmanın yapılmadığına dikkat çekerek, bundan sonra da yapılamayacağını sözlerine ekledi. Arıtma Tesisi’nin Kozan kanayan yarası haline geldiğini ifade eden Yusuf Bilgili, Büyükşehir'in bu konu ile ilgili yapacağı çalışmaları merakla beklediklerini söyledi.

31 Mart sonrasını değerlendirdi

AK Parti Kozan İlçe Başkanı Avukat Yusuf Bilgili, 31 Mart yerel seçimleri sonrasında Kozan Belediyesi’nin de gözle görülür bir çalışma yapmadığını ifade etti. Seçimin 3 aday arasında geçtiğini ancak Cumhur ittifakı adayı Nihat Atlı’nın Yüksek Seçim Kurulu kararı ile başkanlığının elinden alındığını, en çok oyu alan Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Kazım Özgan’ın Belediye Başkanı olduğunu hatırlatan Yusuf Bilgili; “Seçim ortamında bazı gerginlikler oldu ama Kozan’da birbirini aşırı şekilde kıracak, üzecek bir seçim geçmedi. Bundan sonra Kozan ne kazanabilir ona bakmamız lazım. Kozan’ı düşünmemiz lazım. Bundan sonraki sürece böyle bakmamız lazım. Kozan ne kazanabilir, Kozan'a nasıl hizmet yapılabilir bunu konuşmalıyız. Bundan sonra önümüze bakmamız lazım. AK Parti grubu ve Milliyetçi Hareket Partisi grubu yani Cumhur İttifakı olarak, Kozan’ın menfaatine olacak her türlü konunun altına imza atacağız. Bunu her türlü platformda söylüyoruz, söylemeye de devam edeceğiz” dedi.

“Partimizde Kazım Özgan’ın geri dönüşü ile ilgili olarak bir konu yok”

Kozan Ekspres Gazetesi’nin gündeme taşıdığı “Kazım Özgan AK Parti yolcusu mu?” haberi ile ilgili olarak Avukat Yusuf Bilgili; “Parti gündemimizde ve ilçe teşkilatımızda Kazım Bey’in AK Parti'ye geri dönüşü ile ilgili olarak herhangi bir gündem yok. Ayrıca kendisinin de böyle bir müracaatının olmadığını biliyoruz” dedi.

“Bir yılda ortaya koyulan bir şey yok”

Kozan Belediyesi’nin yaklaşık 1 yıllık sürecini değerlendiren Avukat Yusuf Bilgili; “Baktığımızda ortaya koyulan bir şey yok. Her zaman söylüyoruz. Yapılabilecek bütün iyi şeylerin altına Belediye Meclis üyelerimizle imza atmaya hazırız. Örneğin, Ağlıboğaz Mahallesi'ndeki sorunun çözülmesi için meclise Cumhur ittifakı önerge vermiştir. O konu ile ilgili olarak da büyük gelişmeler oldu. Zannediyorum önümüzdeki aylarda bu sorunun büyük bir aşaması geçilmiş olacak. Biz bu konuda üzerimize düşen bütün çabaları göstereceğiz” dedi.

“AK Parti'de büyük bir geçmişi var”

31 Mart yerel seçimleri öncesinde Cumhur İttifakı'nın oluşmasıyla birlikte Kazım Özgan AK Parti Aday Adaylığı’ndan vazgeçerek, Saadet Partisi'nin Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere girmişti. Yusuf Bilgili, Kazım Özgan ile yaklaşık 20 yıllık siyasi geçmişlerinin olduğunu ifade etti. Kazım Özgan’ın, AK Parti'nin aldığı karar doğrultusunda hareket etmediğini ifade ederek; “AK Parti'de büyük bir geçmişi var. AK Parti Genel Merkezi karar aldıysa kendisinin de buna uyumasını beklerdik. Beklemediğimiz bir hareketin içerisine girdiği için parti ve gönül trenimizden inmiştir” dedi. Kendisinin Ak Parti İlçe Başkanı olduğunu, Kazım Özgan’ın da Saadet Partili Belediye Başkanı olduğunu hatırlatan Yusuf Bilgili, Kozan'ın menfaati ile ilgili olarak yapmaları gereken ne varsa yapmaya hazır olduklarını tekrardan ifade etti.

“Zemin ile ilgili olarak sorun var”

AK Parti Kozan İlçe Başkanı Avukat Yusuf Bilgili, Mansurlu Kayseri yolunun yapımı ile ilgili olarak da konuştu. Bir süre önce Salmanlı Mahallesi civarında heyelan meydana geldiğini, yapılan yolun zeminin acizliğine uğrayarak çöktüğünü ifade etti. Avukat Yusuf Bilgili, Mansurlu yolunda sismik araştırmaların yapıldığını ifade ederek, önümüzdeki aylarda yeniden bir ihale yapılabileceğinin altını çizdi. Yol ile ilgili olarak, bölge milletvekili Tamer Dağlı'nın büyük emekleri olduğuna dikkat çeken Yusuf Bilgili, bu yolun tamamlanması için üzerlerine düşen ne varsa yaptıklarını söyledi.

“Devam eden mahkemeleri olabilir”

31 Mart yerel seçimlerinden sonra Yüksek Seçim Kurulu’nun aldığı karar doğrultusunda, Kozan Belediye Başkanlığı’na atanan Kazım Özgan’ın devam eden mahkemelerinden dolayı belediye Başkanlığının düşebileceği iddiaları Kozan kamuoyunda sıkça konuşulan konular arasında. Avukat Yusuf Bilgili, yaşanan bu dedikodularla ilgili olarak; “Devam eden mahkemeleri olabilir, davalar olabilir ama biz tamamen Kozan’a ne yapabiliriz, nasıl hizmet yapabiliriz, bizim tamamen ona odaklanmamız lazım. Belediye Başkanlığı’nın alınacağı ile ilgili olarak söylentiler var. Bize de geliyor bu tür söylentiler. Devam eden mahkeme süreçleri var. Oradan ne çıkar, ne çıkmaz bilmiyorum. Teşkilatımızın da bu konuyla ilgilenmediğini belirtmek isterim” dedİ.

“Doğalgaz ile ilgili olarak bir sıkıntı yok”

Doğalgazın Kozan'a getirilmesinde AK Parti hükümetinin büyük bir çalışması olduğunu ifade eden Avukat Yusuf Bilgili; “Doğalgaz ile ilgili olarak herhangi bir sıkıntı yok. Kasım ayında gelmesi beklenen doğalgazın Aralık ortalarında gelmesinden dolayı vatandaşlar Isınma için kullanılan yakıtlarını almıştı. Bundan dolayı mağduriyet yaşanmadığını tahmin ediyorum. Doğalgazın taşınması ile ilgili olarak herhangi bir sıkıntı yok. Vatandaş müracaatını yapıyor. Müracaatından sonra onu bir proje süreci takip ediyor. Ondan sonra herhangi bir sıkıntı olmuyor. Bence bu konu fazla istismar edildi. Önümüzdeki sene içerisinde doğalgaz konusu tamamen çözülecek” dedi.

“Kozan-Çukurköprü arası iyileştirme çalışmaları yapılacak”

AK Parti Kozan İlçe Başkanı Avukat Yusuf Bilgili, Kozan ile Çukurköprü arasındaki yolu iyileştirme ve genişletme çalışmalarının da önümüzdeki günlerde başlayacağını ifade etti. Yolun iyileştirilmesi ve genişletilmesi ile ilgili olarak ihalesinin yapıldığını, çalışmaların kısa süre içerisinde başlayarak yolun Ceyhan Yolu’na bağlanacağını söyledi.

AK Parti İlçe Kongresi 28 Mart'ta

Avukat Yusuf Bilgili, 28 Mart tarihinde AK Parti Kozan İlçe Olağan Kongresi'nin yapılacağını söyledi. Kendisinin İlçe Başkanlığı yolunda yeniden görev alabileceğini ifade etti. Ancak, Ak Parti'deki sürecin genel merkez kanadıyla ilerlediğini de sözlerine ekledi. Yusuf Bilgili; “Genel merkezimiz gerekli görüşmeler yaparak bir karar verir. Verilen karar doğrultusunda da şahsımın devam edip etmeyeceği ortaya çıkacak. Karar ne olursa olsun bizler partimiz için, davamız için çalışmaya devam edeceğiz. Görev verilmesi halinde Ak Parti İlçe Başkanlığı görevine de devam edeceğim” dedi. Bilgili, Kozan'da ve diğer ilçelerde ilçe başkanlığı ile ilgili olarak değerlendirmelerin devam ettiğini ifade etti.

“Önceki halini düşünelim”

Kozan-Adana arası duble yol çalışmalarını değerlendiren Avukat Yusuf Bilgili; “Geçtiğimiz günlerde aşırı yağıştan dolayı Mustafalar istikametinden Adana istikametine giderken göçük meydana geldi. Zaten orada devam eden bir çalışma vardı. Yaklaşık bir buçuk kilometrelik mesafede çökme oldu. Karayolları hiç kimseyi mağdur etmeden eski yoldan ulaşımı sağlamaya devam etti. Oradaki çalışmalarında Mayıs ayına kadar yapılacağını düşünüyorum. Kozan Adana arasındaki yolda herhangi bir olumsuzluk kalmadığını da söyleyebilirim. Önceki halini bilenler bilir. Tırmıl Köprüsü civarında her ay bir kaza olurdu. Burada insanlar hayatlarını kaybederlerdi. Duble yol yapıldıktan sonra yol üzerinde ölümlü trafik kazaları minimum seviyeye düştü” dedi.