Kaymakam Şafak Gürçam kornişon hasadına katıldı

Kozan'a bağlı Çokak Mahallesi'nde 160 dönümlük tarlaya ekilmiş kornişon hasadına Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam beraberinde Belediye Başkanı Kazım Özgan ve protokol mensupları katıldı.

Kozan'a bağlı Çokak Mahallesi Muhtarı Yunus Erkmen kendisine ait 160 dönümlük tarlaya kornişon ekimi gerçekleştirdi. Çukurova bölgesinde oldukça fazla yetiştirilen mısır ve buğdaya alternatif olarak ekilen kornişon bu yıl kilosu 4 liradan alıcı buluyor. Ekildikten sonra yaklaşık 2 ay içerisinde hasadı yapılan kornişonun ilk hasadına Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, Belediye Başkanı Kazım Özgan, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Büyükatak ve birim amirleri katıldı.

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, Kozan ve bölgesinin verimli topraklarında her türlü tarım ürününün yetiştiğine dikkat çekerek; "Kornişon bölgemizde diğer tarım ürünlerine alternatif olarak ekilmeye başlayan ürünlerden biri. Muhtarımız kendi arazisine ektiği kornişonun hasadını gerçekleştiriyordu. Bizde gerçekleştirilen bu hasada katıldık. Gerçekten verimli topraklarda yetişen kornişon Kozan ekonomisine de ciddi katkıda bulunacaktır. Mısır ve buğday gibi diğer tarım ürünlerine göre az masraf ile yetişebilen kornişonun güzel fiyatlara alıcı bulması üreticiler açısından gerçekten çok önemli. Ben bu kapsamda, muhtarımız Yunus Bey'e teşekkür ediyorum. İnşallah, bundan sonraki süreçte de bu verimli topraklarda güzel ve kalteli ürünler yetiştirilir" dedi.

160 dönümlük tarlaya bu yıl kornişon eken Yunus Erkmen, aldığı verimden dolayı çok mutlu olduğunu dile getirdi. Alternatif ürünler çerçevesinde yetiştirdiği kornişon hasadına katılan Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam ve beraberindeki Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan ve protokole teşekkür eden Erkmen; "Çok kısa süre içerisinde yetişen ve gerçekten büyük verim aldığımız kornişon bizlerin ekonomisine ciddi derecede katkı sağlıyor. Kısa süre içerisinde yetişen kornişon üreticiyi gerçekten mutlu ediyor. Bir kez daha hasadımıza katılan değerli kaymakamımız Sayın Şafak Gürçam’a, değerli Belediye Başkanımız Sayın Kazım Özgan’a, değerli İlçe Emniyet Müdürümüz Ferdi Büyükatak’a ve diğer birim amirlerimize teşekkür ediyorum” dedi.