Kazayı bıraktı, kadın gazeteciye saldırdı

Kozan Adana Karayolu Küçük Sanayi Sitesi civarında meydana gelen trafik kazasında araç sürücülerinden biri kazayı bırakarak işini yapmaya çalışan kadın muhabire saldırdı.

Kozan - Adana karayolunda akşam saat 20.30 sularında Kozan ve Adana istikametindeki şeritlerde aynı anda aynı yerde iki ayrı kaza meydana gelerek 4 araç hasar gördü, 3 kişi kazada yaralandı.Kazada 01 ZE 510 plakalı otomobil sürücüsü Şükrü Cumali Erdoğan kazada kadın gazeteciye kimlik sordu, görevini yapan polis ve kadın gazeteciye zor anlar yaşattı. Polis ekipleri sürücüyü güçlükle uzaklaştırdı.

İddialara göre Adana Kozan Karayolunda Kozan’dan Adana istikametine ilerleyen 01 RY 136 Plakalı otomobil sürücüsü Kozan istikametine dönmek isteyen 01 CVR 62 plakalı Hasan Kocaoğlu yönetimindeki otomobile çarptı.  Kazada araç içinde bulunan 2 kadın yolcu hafif yaralanarak 112 sağlık ekipleri tarafından Kozan Devlet hastanesine kaldırıldı. Kazadan dakikalar sonra 01 RY 136 plakalı otomobil ön motor kısmından yükselen dumanların ardından alevlere teslim oldu. Yoldan geçen sürücülerin yangın söndürme müdahalesinin ardından itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile araç yangını söndürüldü. Şans eseri sürücü kazanın hemen ardından içinden çıkması ile faciadan dönüldü. Aynı dakikalarda karşı şeritten Adana İstikametinden Kozan istikametine ilerleyen 01 AC 248 Plakalı Şükrü Ali Çürümez yönetimindeki otomobil aynı istikamette ilerleyen 01 ZE 510 plakalı otomobil sürücüsü Şükrü Cumali Erdoğan’ın aracına arkadan çarparken ikinci kaza meydana geldi. 01 AC 248 Plakalı Şükrü Ali Çürümez yönetimindeki araç içinde bulunan eşi hafif yaralı olarak Kozan Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Önce polislerle tartıştı ardından kadın gazeteciye saldırdı

Trafik ve asayiş ekiplerinin kaza yerinde inceleme yaptığı esnada trafik ekipleri sürücülerin tek tek alkol testini yaparken olay yerinde kazanın yaşanması ile ilgili raporlar hazırlanırken raporun kendisine verilmesi için polislerle tartışan 01 ZE 510 plakalı otomobil sürücüsü Şükrü Cumali Erdoğan ardından İhlas Haber Ajansının kadın muhabirine kimlik sorarak olay yerinde görevini yapan muhabire kimlik göstermesi için zor anlar yaşattı. Muhabirin kimliğini polis ekiplerine ibraz edeceğini, vatandaşa kimlik göstermek zorunda olmadığını beyan etmesi üzerine kazaya karışan aracın fotoğrafını çekmemesi ve silmesi için tehditler savurdu, muhabiri aracına kadar takip etti. Kadın muhabiri aracında darp etmeye çalışan Şükrü Cumali Erdoğan polis ekiplerinin araya girmesi ile olay yerinden güçlükle uzaklaştırıldı.

Sürücü Kocaoğlu karayollarına acil kavşak yapılması için seslendi

Kazada eşi ve araçtaki bir yolcusu daha yaralanarak hastanelik olan 01 CVR 62 plakalı aracın sahibi Hasan Kocaoğlu dönüş levhasının bulunduğu yerden sinyalini vererek dönüş yaptığını belirterek “ aracıma gaz aldım. Ana yola çıkmadan süratli gelen araç bana çarptı. Otomobil bana vurdu ve ardından alev aldı. Kara yolları yol yapıyor ama önlem alınmıyor. Burada dönüş levhası var. Ama kavşak yapılmalı” dedi.