Anahtar Kelimeler: Kırmızı alarmı çalıyor

Kırmızı renk alarmı çalıyor

Türkiye'de hemen hemen her yer kırmızıya dönerken Kozan'da da durumlar hiç de iyi gitmiyor. Günlük yapılan ortalama 200 testin 50’si pozitif vaka olarak kayıtlara geçiyor.

Tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüs son haftalarda özellikle Türkiye'de büyük bir patlama yaptı. Türkiye'de hemen hemen her il kırmızı renge dönerken Kozan'da da durumlar hiç iyiye gitmiyor. Kozan Devlet Hastanesine ortalama 200 kişinin test yaptırmak için başvurduğu yapılan testlerde yine ortalama 50 kişinin pozitif çıktığı kaydediliyor. Bu süreçte Kozan'da önümüzdeki günlerde ciddi sıkıntıların yaşanabileceği belirtiliyor.

Bütün vatandaşların yediden yetmişe maske, mesafe ve hijyen konularında daha dikkatli ve duyarlı olması gerekiyor. Koronavirüs hem insanların sağlığını tehdit ederken, hem de sevdiklerimizi bizden alabiliyor. Kendimizin ve başkalarının sağlığı için devletin koymuş olduğu bütün tedbirlere harfiyen uymamız gerekiyor.

Kozan nüfus oranı itibarı ile birçok ilden daha büyük bir şehir olduğu için herkesin kendine düşen görevi de harfiyen yerine getirmesi gerekiyor. Toplu ulaşım, marketler ve ev ziyaretleri gerçekleştirilmemesi gerekiyor. Orta riskli bölge konumunda bulunan Kozan bu hızla giderse önümüzdeki günlerde turuncu renkten kırmızı renge dönebilir. Virüs ile mücadelede öncelikle kendi izalasyonumuzu sağlamamız gerekiyor. Turuncu rengi kırmızıya değil, sarı Daha sonra da mavi renge dönüştürmek bütün Kozanlıların  elinde.