Anahtar Kelimeler: 'Kitaba sanata Müptela’

'Kitaba ve sanata dair her şey'  Müptela’da

“Kitaba ve sanata dair her şey” sloganı ile yola çıkan Müptela Kitap & Sanat hizmete girdi.

İşletmeciliğini emekli öğretmen Medine Mutlupoyraz'ın yaptığı Müptela Kitap & Sanat kitaba ve sanata dair farklı konsepti ile Kozan'da Üstün Sokak civarında açıldı. Medine Mutlupoyraz ve Mine Mutlupoyraz ile Müptela Kitap & Sanat'ın açılışı sonrasında yaptığımız sohbette, mekanın kendine ait kitap takip sisteminin olduğunu ifade ettiler. Mutlupoyraz; "Müptela Kitap & Sanat, kendine ait lisanslı kütüphanesi bulunan, kitap kiralanabilen, pastası, tostu, kahvesi, çayı olan sakin ve huzurlu bir mekan. Kütüphanemiz üyelik sistemi ile dışarıya kitap veriyor ama buraya gelip kitaplarımızı, dergilerimizi, gazetelerimizi alıp dilediğiniz gibi de okuyabilirsiniz. Dışarıya kitap çıkarmak isterseniz üyelik yapılması gerekiyor. Bunun dışında kültür ve sanat üzerine sosyal sorumluluk projeleri ve bir dizi etkinlik gerçekleştirmeyi planlıyoruz. Şehrimizi kitap ve sanatla buluşturmayı istiyoruz, bunun için de Kozan'da farklı konseptiyle huzurlu ve nezih bir ortam oluşturmaya çalıştık. İnsanlarımız kitap okumayı çok seviyor ama çok sevenlerin bile bazıları ödünç alınan kitaplara gerekli özeni gösteremeyebiliyorlar. Bu nedenle, kitaplarını özenle seçerek oluşturduğumuz kitaplığımızı korumak amacıyla üyelik sistemi getirdik. Kitap bağışıyla üye kaydediyoruz ve üyelerimize yıl boyunca sınırsız sayıda kitap kiralama imkanı sunuyoruz. Kendini geliştiren bir kütüphane olsun istediğimiz için bu sistemi kurduk. Mekanımızda Klasik/Çağdaş Türk Edebiyatı, Dünya edebiyatı, Kişisel gelişim, Felsefe, Tarih, Genel Kültür, Din, Politika, Tiyatro/Oyun, Öykü, Yemek/Sağlık ve Çocuk kitaplarımızın yanı sıra aylık edebiyat/kültür/sanat dergileri de bulunmaktadır.

Burada isterseniz kahvenizi yudumlayarak bir şeyler okuyabilir, dilerseniz güzel müzikler eşliğinde bir şeyler atıştırabilir, arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz."

 

Tufanpaşa Mahallesi Üstün Sokak civarındaki mekanlarında hizmet veren Müptela Kitap & Sanat instagram sayfasını ( @müptela_kitap_sanat) takip edebilir, kafe hakkında daha fazla görsel ayrıntıya sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Kendilerine hayırlı olsun diyor, kitap &sanat dolu etkinlikleri merakla bekliyoruz.