KIZ KAÇIRMA OLAYINDA 2 KİŞİ YARALANDI

Kozan´ın Yassıçalı köyü kayhan mahallesinde nişanlı kızı kaçırmaya çalışan 4 kişi köyde dehşet saçtı. olayda 2 kişi yaralandı

Kozan´ın Yassıçalı köyü kayhan mahallesinde nişanlı kızı kaçırmaya çalışan 4 kişi köyde dehşet saçtı. olayda 2 kişi yaralandı

Olay dün gece Kozan´a bağlı Yassıçalı Köyü Kayhan mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre; Dün akşam saatlerinde İmamoğlu ilçesinden, 01 BR 506 plakalı özel bir otomobil ile Kayhan´da bulunan Mehmet Kurnaz´ın evine gelen Veli T. Emrah T. Serdar ve Sedat isimli 4 şahıs başka birisiyle nişanlı olan S.K.´yı iddiaya göre zorla kaçırmak istedi. Evden kızı çıkarıp araca bindiren şahıslar otomobil çalışmayınca olay yerinden uzaklaşamadı. Bu arada kızın ailesi ile şüpheli şahıslar arasında kavga çıktı. Şüpheli şahıslar yanlarında getirdiği pompalı tüfeklerle rastgele ateş açmaya başladı. Silah sesleri üzerine olay yerine köylülerinde gelmesiyle ortalık bir anda savaş alanına döndü. Açılan ateş sonucu kızın annesi Ayşe ve olayla ilgisi olmayan Uğur Kurnaz isimli bir genç yaralandı.

Şüphelilerden üçü olay yerinden yaya olarak kaçarken, köylüler tarafından yakalanan bir kişi jandarma ekiplerine teslim edildi.

Yaralılar olay yerine gelen ambulans ile Kozan Devlet Hastanesinde yapılan ilk müdahalenin ardından Adana´ya sevk edildi.

Jandarma kaçan şahısların peşine düşerken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.