Kozan Belediyesi maske üretimine başladı

Kozan Belediyesi Sosyal yaşam merkezinde Koronavirüs tedbirlerinde vatandaşların kullanması gereken maskelerin üretimine başladı.

Koranavirüs tedbirleri kapsamında her vatandaşın kullanması gereken maskeler Belediyeye ait Sosyal yaşam merkezinde üretilerek vatandaşa ulaştırılması hedefleniyor.

Merkezde dikiş bilen kadınların ellerinde şekil alan maskeler dikim sonrası 170 derecelik cihazda preslenerek dezenfekte edilip paketleniyor.

Yaklaşık 20 kişilik ekibin görev aldığı üretimde günlük 500 maske üretilerek ambalajlanacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kozan Belediyesi Başkan vekili Ömer Faruk Kaymaz; " Kozan için hayırlı bir iş yapıyorlar. Kozan için maske üretiyorlar. Maskenin özelliği yıkanabilir olması. Tek kullanımlık maskeler virüsü yayma ihtimali olduğundan yıkanabilir maske üretimine başladık. Günlük 500 üretim yapmayı hedefliyoruz. Bu virüs bitene kadar üretime devam edeceğiz. Maskeler bedava dağıtılacak. Önce sağlıkçılarımız, kamu çalışanları, emniyet, jandarma müftülük ardından halka Pazar yerinde dağıtım yapacağız. Devlet millet el ile düsturu ile çalışacağız” dedi.

Üretim yapan kadınlardan Döne Karaman burada maske üretimi için buradayız. Çok iyi bir şey yaptığım işten keyif alarak yapıyorum. Ben 35 yıldır bu işin içindeyim şuan elimden gelse 24 saat dikim yapabilirim” diye konuştu.