Kozan Belediyesinden büyük tasarruf

Kozan Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan hurda araçları modernizasyona sokarak yenilemeye devam ediyor.

Kozan Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan hurda araçları modernizasyona sokarak yenilemeye devam ediyor. 

 

Yeni alınması halinde yaklaşık bir milyon liraya mal olacağı belirtilen 3 aracın sadece 50 bin TL’ye ikisinin yenilendiği, birinin ise bakımının devam ettiği bildirildi. İlk olarak atıl durumda bulan Caterpıllar 955 L paletli iş makinesini modernize ederek araç filosuna dâhil eden yetkililer, son olarak Champion 740T marka greyderi yenileterek aktif hale getirdi. Şantiyeden sorumlu Belediye Başkan yardımcısı Cengiz Yeşiloğlu, hurdalıkta çürümeye terk edilen iş makinelerini yeni gibi yaptırdıklarını bu sayede bütçeye büyük katkı sağladıklarını belirtti.

 

Kurtarılması mümkün olan başka iş makinelerini de yaptıracaklarını belirten Yeşiloğlu; "Belediye Başkanımız Sayın Musa Öztürk’ün talimatları ile bilançosunu çıkardığımız hurda iş makinelerinden kullanılabileceğini ön gördüğümüz araçların bakım ve onarımlarını yaptırarak yeniden hizmete kazandırdık. Bu çalışma ile hem bütçeye katkı sağladık hem de şantiye şefliğimizin hizmetlerini daha hızlı hale getirdik"  dedi.