Anahtar Kelimeler: Kozan Olağan Kongre

Kozan DEVA’da Olağan Kongre

Deva Partisi Kozan İlçe Başkanlığı’nın 1. Olağan Kongresi geniş bir katılım ile gerçekleşti. Güngör Avan yeniden ilçe başkanı seçildi.

Deva Partisi Kozan İlçe Başkanlığı'nın 1. Olağan Kongresi Kozan Belediye Sineması’nda gerçekleşti. Kongreye; Deva Partisi Genel Başkan Başdanışmanı, Kurucular Kurulu Üyesi Ramiz Ongun, Deva Partisi Adana İl Başkanı Sadullah Kısacık, Deva Partisi Kozan İlçe Başkanı Güngör Avan, il başkan yardımcıları, çevre ilçelerin ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda partili katıldı.

1 dakikalık saygı duruşu ve akabinde okunan İstiklal Marşı ile başlayan kongrede gelir gider raporları ile faaliyet raporları okunarak ibraz edildi.

Deva Partisi Kozan İlçe Başkanlığı’na yeniden seçilen Güngör Avan, Perşembe günü Kozan'a gelen Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ı çok güzel bir şekilde ağırladıklarını ifade etti. Kozanlılara gösterdikleri misafirperverlikten dolayı teşekkür etti. Avan, Deva Partisi Genel Başkan Başdanışmanı Ramiz Ongun’a Ali Babacan'ı Kozan'a getirdiği için ayrıca teşekkür etti.

Deva Partisi Kozan İlçe Başkanı Güngör Avan, siyasetin memlekete hizmet yapılması için yapıldığına dikkat çekerek şu ifadelere yer verdi:

“Teşkilat olarak taşın altına elimizi koyduk. Geldiğimiz noktada Kozanlılar bize büyük teveccüh gösterdiler. Şu anda çok iyi bir noktaya geldiğimizi gördük. Genel başkanımızla birlikte, halkımızla birebir temas kurduk. Onların o güzel duyguları ve genel başkanımıza “Kurtar bizi” demeleri çok güzeldi. Türkiye iyi idare edilmiyor, ülke sıkıntılar içerisinde. Özellikle, Kozan tarım şehri. Dört buçuk lira olan gübre 7 liraya çıktı. Çiftçinin gübre alacak hali yok. Mazot, tohum alacak durumu yok. Bırakın bunları, evine ekmek götürecek dermanı yok. Vatandaş bu kadar sıkıntıyı derdi gördü ki, herkes “Ali Babacan” dedi. Türkiye’de iyi ki, genel başkanımız Sayın Ali Babacan var. İyi ki, onların yol arkadaşları var. İyi ki, onun yol arkadaşlarıyız" ifadelerini kullandı.

Güngör Avan, yönetime yeni seçilen tüm isimleri ayrı ayrı tebrik ederek, yeni dönemde Deva Partisi’ni en iyi yerlere getirmek için mücadele edeceklerini ifade etti.

Düzenlenen kongrede, Deva Partisi Adana İl Başkanı Sadullah Kısacık ve Deva Partisi Genel Başkan Başdanışmanı, Kurucular Kurulu Üyesi Ramiz Ongun’da birer konuşma gerçekleştirdiler.

Yapılan konuşmaların ardından yeni yönetim kurulu üyeleri hatıra fotoğrafı çektirdiler. Deva Partisi’nin Güngör Avan başkanlığındaki yönetim kurulu üyelerinin isimleri ise şu şekilde;

 Hasan Kaymaz, Mustafa Akgümüş, Erçin Büyük, Veli Küçük, Mehmet Yiğenoğlu, Hasan Karatok, Rahime Baysal, Muhammed Arıkan, Talat Sarı, Mustafa Aydoğmuş, Ozan Kılıçkaya, Mehmet Can Akşut, Bilge Tavşan ve Ramazan Taşçık.