Kozan Kaymakamı Gürçam, devletin sıcak elini garibana ulaştırdı

Kozan’da hamallık yapan babanın 13 yaşındaki kızı D. D’yi ailesine icra yollamakla tehdit ederek ailesinin okul ve buzdolabı taksiti için ayırdığı parayı dolandırıcılara kaptıran aileye Kozan Kaymakamı ve hayırseverler sahip çıktı

Kozan’da geçtiğimiz günlerde 13 yaşındaki D.D’yi ailesine 186 bin liralık icra yollayacaklarını söyleyip tehdit ederek evdeki yaklaşık 8 bin TL’lik altın ve parayı internet dolandırıcılarına kaptıran aileye Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam ve hayırsever vatandaşlar sahip çıktı. Hamallık yapan babanın gözyaşlarını yardımları ile sildi. Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam Sosyal Yardımlaşma vakfı ekiplerini aileye yönlendirerek ailenin ihtiyaç tespitini yaptırmasının ardından aileye 5 bin TL yardımda bulunarak çocukların okul sürecinde mağdur olmaması için destekte bulundu.

Kozan’da ailesi ile tehdit edilerek dolandırılan kızın yarım altınını kuyumcu geri verirken bir esnaf bir aylık gıda desteği sağladı.

Baba Cafer D. Kozan Kaymakamına ve hayırseverlere teşekkür ederek “ Allah Kimsenin başına vermesin. Umudum yokken umut oldular. Allah hepsinden razı olsun” dedi.