Anahtar Kelimeler: Kozan polisi yaşatmak öncülük

Kozan polisi yaşatmak için öncülük etti

Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğü polis ekipleri Türkiye'de kök hücre nakli bekleyen yaklaşık 5 bin hastaya umut olmak için Türk Kızılay’ına kan bağışında bulunmak için ilçede seferberlik başlattı.

İlçede Jandarma, Polis, sivil toplum kuruluşu ve siyasetçi ve çalışanlar kan vererek başka hayatlara umut olmak için sıraya girdi.

Kozan İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Büyükatak, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci öncülüğünde Türkiye’de 5 bin hastaya umut olmak için Türk Kızılay’ına kan bağışında bulunarak kök hücre bağışı için ilçe genelinde bağış kampanyası başlattı. 

İlçede sivil toplum kuruluşları yerel yönetim, jandarma güçleri, eğitimciler ve AK Parti ve siyasi parti temsilcileri kan vermek üzere ilçe emniyet müdürlüğüne gelerek bağışçı oldular.  

Kozan İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Büyükatak kısa bir süre öncesinde kök hücre bağışçısı olduğu süreçte bu konuda Türkiye’nin bağışçı eksiği olduğunun ifade edilmesi üzerine İl Emniyet Müdürü Doğan İnci önderliğinde bir kampanya başlatmaya karar verdiklerini ifade ederek “ Bu konuda İl Emniyet Müdürümüzle ne yapabiliriz diye düşünmüştük. Emniyet teşkilatı ile taşın altına elimizi koymamız gerektiğini düşündük. Dün Adana ilimizde yapıldı. Şimdi Kozan ilçemizde yapıyoruz. Kızılay’a bu hayır işin de vesile oldukları için teşekkür ediyorum. Kan bağışında bulunan hemşerilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Türk Kızılay’ı Kozan Şube Başkanı Oğuz Cengiz “Müdürümün gayretleri ile güzel bir çalışma oldu. Cana can katmak büyük bir onur. Bundan sonra çalışmalarımız devam edecek. Kök hücre bağışı için vatandaşlarımız kan vermesi yeterli” diyerek vatandaşları bağışçı olmaya davet etti.

Kozan AK Parti İlçe Başkanı Yusuf Bilgili’de  “