Anahtar Kelimeler: Kozan sokakları sessizliğe büründü

Kozan sokakları sessizliğe büründü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ramazan ayı boyunca hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasını açıklaması ile birlikte Ramazan ayının ilk hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması tüm yurtta olduğu gibi Kozan'da da başladı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını hala insanların canını almaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklama ile birlikte Türkiye'nin bütün il ve ilçelerinde hafta sonları sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı bildirilmişti. Bu kapsamda, ilçemiz Kozan'da da hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması başladı. Cuma günü saat 19.00’da başlayan sokağa çıkma kısıtlaması Pazartesi günü sabah 05.00’a kadar devam edecek.

Kozan'ın ana cadde ve sokakları sessizliğe bürünürken, vatandaşların kurallara uyduğu gözlendi. Market ve ekmek ihtiyacı dışında vatandaşların dışarı çıkmadığı gözlenirken, İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ana harterlerde sürekli devriye görevi gerçekleştirerek sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edenleri uyarıyor.

Sokağa çıkma kısıtlamasının ilk haftasında Kozan'ın tarihi sokaklarında da sessizlik hakim. Evlerinde Ramazan ayının mağfiretini ve hazzını yaşayan vatandaşlar kısmi kapanma ile vakaların düşmesini temenni ettiler.

Kozan'da Devlet Hastanesine günde ortalama 200 kişinin koronavirüs testi yaptırmak için başvurduğu kaydedilirken, yapılan testler sonucunda ortalama 50 kişinin pozitif olduğu öne sürülüyor. Vatandaşların daha dikkatli ve duyarlı olarak bütün kurallara harfiyen uyması gerekiyor.