KOZAN´DA BELEDİYENİN 41 YILLIK SİNEMA SALONU YENİLENİYOR

Kozan´da film gösterimlerinin yanı sıra tiyatro, toplantı, seminer, konser gibi etkinlikler için de kullanılan Kozan Belediyesi Sinema Salonu yenileniyor.

 

Dönemin Belediye Başkanı Hasan Basri Demirci tarafından 1974 yılında ilçeye kazandırılan ve günümüze kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yapan 41 yıllık sinema salonunda, 2005 yılında da kapsamlı bir yenileme çalışması yürütülmüştü. Yaklaşık 15 gün önce başlatılan çalışmalar kapsamında salonda bulunan toplam 620 koltuğun elden geçirildiği, zemin döşemesinin ve aydınlatmanın değiştirildiği bildirildi. Ayrıca gelişen teknolojinin gerisinde kaldığı için vizyona giren birçok filmin oynatılamadığı sinemada, 35mm´lik makinenin yerine yeni teknoloji Blue Ray sistemine geçildiği bu sayede vizyona giren yeni filmlerin Kozanlı sinemaseverler ile buluşturulacağı bildirildi.

 

Kozan Belediye Sineması, yenilenen sistemi ile 2 Ekim´de tüm yurtta vizyona girecek ?Kafes´  filmi ile yeniden kapılarını sinemaseverlere açacak. Yönetmenliğini Mahmut Kaptan´ın yaptığı film, 12 Eylül Darbe döneminde Ülkücü gençlerin cezaevlerinde yaşadığı acıları anlatıyor.