Kozan´da büyükbaş hayvan dolandırıcılığı iddiası

Büyükbaş hayvan üreticilerinden hayvan alarak dolandırıcılık yaptığı iddia edilen 2 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

Büyükbaş hayvan üreticilerinden hayvan alarak dolandırıcılık yaptığı iddia edilen 2 kişi polis tarafından gözaltına alındı.

iddialara göre, büyükbaş hayvan üreticilerinden büyükbaş hayvan alarak paraların büyük bir kısmını ödemediği iddia edilen 2 kişi Doğanalan´da gündüz saatlerinde 3 büyükbaş hayvan aldı. Daha önce başka kişileri de dolandırdığı iddia edilen kişiler yapılan takip sonucu Kozan´da yaşanan arbede sonucu gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü´ne götürüldü.

Olay, Doğanalan Mahallesi´nde meydana geldi. İddialara göre; Doğanalan Mahallesi´ne tüccar olduğunu belirterek giden 2 kişi buradan 3 büyükbaş hayvanı araçlarına yüklediler. Daha sonra hayvanların sahibine 2.000 TL para verdiler. Paranın geri kalan kısmını sonra ödeyeceklerini belirterek mahalleden ayrıldılar. Hayvanların sahibi, daha önce bu konudan dolayı dolandırıldığını bildiği akrabasını arayarak şahısların isimlerini sordu. Karşısındaki akrabası aynı isimleri verince, Jandarma´ya haber verdi. Jandarma ekipleri aracı durdurmak istedi. Ancak, araç Kozan ilçe sınırlarına girdikten sonra Çevre Yolu üzerinde polis tarafından durduruldu.

Polis ve şahıslar arasında kısa süreli arbede çıktı. Hatta bir polisin bu arbede de yaralandığı iddia edildi.

Dolandırıldıklarını iddia eden vatandaşlar da olay yerinde idi. 10-15 aile olduklarını ve onlarca hayvanlarının bu şahıslar tarafından alındığını ve karşılığında da dolandırıldıklarını iddia eden şahıslar,  şikayetçi olmak için Emniyet Müdürlüğü´ne gittiler.

Polis tarafından yakalanan 2 kişi ise gözaltına alınarak Emniyet Müdürlüğü´ne götürüldü.

İddialara göre, şahısların daha önce de bu tür yöntemlerle birçok kişiyi dolandırdığı öne sürülüyor.

Polisin yaşanan bu olayla ilgili adli tahkikata başladığı öğrenildi.