Kozan'da “Bahar Kalkanı Harekatı” için Fetih Suresi okundu

Kozan Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ve KYK manevi danışmanlığı hocaları tarafından organize edilen sabah namazı buluşma programında, İdlip’te sürdürülen “Bahar Kalkanı Harekatı” için Fetih suresi okundu.

27 Şubat tarihinde yapılan hain hava saldırısı sonucu mehmetçiklerimiz şehit düşmüştü. Yapılan hava saldırısı sonrası ”Bahar Kalkanı Harekatı” adı altında şehitlerimizin kanının yerde kalmaması için operasyon başlatılmıştı. Türkiye'nin dört bir tarafından İdlip’te bulunan mehmetçiklere destek yağıyor.

Kozan İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü ve Kredi Yurtlar Kurumu manevi danışmanları tarafından Hoca Ahmet Yesevi Camii'nde buluşma gerçekleştirildi. Sabah namazı buluşmasında şehit olan askerlerimize dua edildi. Yapılan Harekat için Fetih suresi okundu. Okunan Fetih Suresi’nin ardından ilahiler okundu, dualar edildi.

Programa katılan Kozan İlçe Müftüsü Celil Karaca cemaate kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Celil Karaca; “Bahar Kalkanı Harekatı'nda 1 hafta önce Kandil Gecesi’nde şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Devam eden harekatta görevli ordumuzun muzaffer olması için dua ediyoruz” dedi.

Sabah namazı buluşmasının ardından cemaate çorba ikramı yapıldı.