Anahtar Kelimeler: Kozan’ kırmızı çizgiler çekildi

Kozan’da kırmızı çizgiler çekildi 

İçişleri Bakanlığı'nın 81 ilde uygulamaya başlayacağını duyurduğu 'Kırmızı Çizgi' projesi kapsamında Kozan’da kırmızı çizgiler çizildi.

İçişleri Bakanlığı'nın kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, karşıya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermeye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla 81 ilde başlattığı 'Kırmızı Çizgi' projesi kapsamında Kozan’da kırmızı çizgiler çizildi. 
Proje, Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Kozan İlçe Jandarma Komutanı Nuh Anacık, İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Büyükatak, İlçe Milli eğitim Müdürü Faruk Sönmez ve yayalar katıldı. İlçe protokol üyeleri ellerine boya kovalarını ve fırçaları alarak yaya geçitlerini kırmızı ile boyayarak sürücüleri yayalara öncelik vermesi ve Kozan’ın örnek ilçe olması için uyardı. 
Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam; “2019 Yılında İçişleri Bakanlığının önderliğinde “Öncelik yayanın” diyerek başladığımız çalışma, ilçemizde de bugün kırmızı çizgimizi çizerek sürücülerimizi kırmızı çizgilerin bulunduğu yaya geçitlerinde yayalara öncelik vermesi için uyarıyoruz. İlçemizde yayalara öncelik konusunda kolluk kuvvetlerimiz ile hem denetim hem de vatandaşlarımızı bilgilendirmemiz sürecek. Önceliğimiz yayalarımız” dedi.