Anahtar Kelimeler: Kozan’ tefeci yağmacı operasyonu

Kozan’da tefeci ve yağmacı operasyonu

Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin gerçekleştirdikleri operasyonda tefecilik ve yağma suçuna karışmış kişiler yapılan şafak baskını ile gözaltına alındı.

Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler uzun süredir tefecilik ve yağma suçu işledikleri öne sürülen kişilere teknik ve fiziki olarak takip ediyordu. Elde edilen delillerin ardından bu sabah saat 06.30’da düğmeye basıldı. Kozan'da 19, Adana'da 2 ikamete baskın düzenlendi. Aynı zamanda 10 iş yerine de aynı dakikalarda baskın düzenlendi. Yapılan baskınlarda 13 şüpheli polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Firari olan 8 kişinin yakalanması için polis geniş çaplı çalışmasını sürdürüyor.

Tefecilik ve yağma suçları işledikleri tespit edilen kişilerin gözaltına alınması ile birlikte ikametlerin de ve işyerlerinde yapılan aramalarda ise; 4 adet ruhsatsız av tüfeği, 29 adet kartuş, 1 adet 9 mm çapında tabanca, 75 adet 9 mm fişek, 32 adet boş senet, 6 adet müştekilerin adına düzenlenmiş senet, 10 adet müştekilerin adına düzenlenmiş araç satış sözleşmesi, çok sayıda alacak kayıtlarının tutulduğu ajanda ve not defteri ele geçirildi.

Yapılan operasyon sonucunda gözaltına alınan 13 kişi geniş güvenlik önlemleri altında Kozan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. İşlemleri tamamlandıktan sonra adliye sevk edilmeleri bekleniyor.