Kozan’dan Elazığ'a uzanan kardeşlik köprüsü

Yusuf Baysal Anadolu Lisesi Palu Ortaokulu'nu kendisine kardeş okul seçerek onlarla kardeşlik köprüsü kurdular.

Elazığ'da meydana gelen deprem sonrasında onlarca insan hayatını kaybetmiş, onlarca yurttaş da yaralanmıştı. Türkiye'nin dört bir tarafından yardım elleri Elazığ'daki vatandaşlara uzatılmıştı.

Hem sosyal, hem de kültürel faaliyetleri ile adından sıkça söz ettiren Yusuf Baysal Anadolu Lisesi Kozan’dan Elazığ'a kardeşlik Köprüsü kurdu. Depremden etkilenen Palu Ortaokulu ile kardeş okul oldular. Öğrenciler kendi aralarında harçlıklarını biriktirerek 14.830 TL para biriktirdi. Biriken parayı Palu Ortaokulu öğrencilerinin ihtiyaçları için gönderdiler. Ayrıca depremden etkilenerek psikolojileri bozulan arkadaşlarının morallerinin yerine gelmesi için, okulda eğitim ve öğretim gören öğrencilerin isimlerine hitaben mektup yazıldı. O mektuplarda Elazığ'daki öğrenci arkadaşlarına gönderildi.

Yusuf Baysal Anadolu Lisesi'nin bu anlamlı davranışı herkesin takdirini topladı. Kozan’dan Elazığ'a uzanan kardeşlik köprüsü herkesi mutlu etti. Öğrenciler; “Elazığ'da zor şartlar altında eğitim ve öğretim gören kardeşlerimize elimizi uzattık. Biz, Yusuf Baysal Anadolu Lisesi olarak oradaki kardeşlerimizin zor şartlar altında eğitim ve öğretim almasını istemedik. Gönlümüz buna razı gelmedi. Arkadaşlarımızla birlikte onların ihtiyaçlarını bir nebze de olsa karşılayabilmek için böyle bir yardım kampanyası başlattık. Bütün öğrenci arkadaşlarımız içlerinden gelerek yardım yaptılar. Bu kampanyayı düzenleyen öğretmenlerimizeü emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz” dediler.

Kozan'dan Elazığ'a uzanan kardeşlik ve yardımlaşma köprüsü sayesinde Palu Ortaokulu öğrencileri bir nebze de olsa rahat bir nefes almış olacaklar.