Anahtar Kelimeler: Kozanlı Robin görevde

Kozanlı Robin Hood görevde

Kozanlı Robin Hood  borçlu vatandaşları sevindirdi

Borç defteri kapanan esnaf inanamadı 
Kozan'da hayırsever bir iş insanı maddi durumu kötü olan mahallelerin marketlerine giderek vatandaşların veresiye defterlerinde olan borçlarını kapattı. Bağlarda market sahibi Kozanlı Robin Hood’u görünce gözlerine inanamadığını söyledi. 
Kozan'da hayırsever bir iş insanı Bağlar ve Tavşantepe mahallesinde bulunan iki ayrı bakkala giderek vatandaşın veresiye defterlerindeki borçlarını kapadı.  İsminin açıklanmasını isteyemeyen Kozanlı Robin Hood "veren el alan eli görmemeli" diyerek bakkalı isminin açıklanmaması için tembihledi. Kozanlı esnaf vatandaşın borçlarını ödemek isteyen iş insanının talebini duyunca ilk başta inanamadığını söyledi. 
Bağlar Mahallesinde marketi olan Ömer Küçükakçalı 30 ailenin yaklaşık 5 bin tl değerindeki alacağının bir hayırsever tarafından ödendiğini belirterek, “ Allah Razı olsun bayramı fırsat bilerek bir iş insanı telefon açtı. Defterinizde maddi sıkıntısı olan borcu olan var mı? dedi. Çok yüklü bir miktar çıktı. "Ben bunun hepsini değil de bir kısmını ödeyebilirim", dedi. En az 5 bin lirasını ödedi, yaklaşık 30 ailenin borcunu ödedi. Aileleri aradık söyledik. Çok mutlu oldular. Ramazan ayında bayramı yaşadılar. İsminin söylenmesine istemedi. Sağ elin verdiğini sol el görmesin. Belki örnek olur bir başka hayırsever başka bir marketin borcunu öder”dedi.  Bende vatandaşların durumu belli, uzun süredir borçlarını isteyemiyordum. Zaten isteyecek durumları da yoktu. Ben daha önce televizyonda duyuyordum inanmıyordum. Kendisine teşekkür ettim. İlk konuştuğumda borcun kapatacağına inanmadım. Bu Ramazan da bizde mutlu olduk. Bu defteri çöpe atacağım” dedi. 
Öte yandan hayırsever iş insanı Tavşantepe Mahallesinde de  bir marketin veresiye defterini kapattı.