Küçük Nisanur’un hayali gerçekleşti

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam’a yazdığı mektubun karşılığını bulan küçük Nisanur hem hayaline ulaştı, hem de Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam ile tanışma fırsatı buldu.

Şehit Yusuf Demiryürek İlkokulu 2. sınıf öğrencisi Nisanur  Avli pandemi sürecinde uzaktan eğitim aldığı günlerde tablet ihtiyacının karşılanması için kendi el yazısı ile Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam’a mektup yazdı. Nisanur hayalindeki Kaymakamı hayal ederek tableti kendisine verdiği anı da resme yansıttı. Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam’a babası Mikail Avli tarafından ulaştırılan mektup, Kaymakam Şafak Gürçam tarafından okundu ve Nisanur'un hayalindeki tablet Kaymakam Şafak Gürçam tarafından temin edildi.

Şehit Yusuf Demiryürek İlkokulu’nda 1. sınıfı bitiren Nisanur yazdığı mektubun karşılığını almasından dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti. Nisanur, derslerine daha da çok çalışacağını ve büyüdüğünde de hemşire olacağını dile getirdi.

Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam; "Arkadaşlar bana mektubu getirdiklerinde gerçekten çok mutlu oldum. Nisanur hayalini yazmış ve onu da mektubun bir köşesine resim olarak çizmişti. Mektubun içerisindeki resim çok hoşuma gitti. Arkadaşlarla aile ile irtibata geçilmesini istedim. Nihayetinde tableti temin ettik ve Nisanur'un mektuptaki hayalini gerçekleştirmiş olduk. Bundan dolayı çok mutluyum. İnşallah, ilerleyen yaşlarında hayallerinin hepsine ulaşır” ifadelerini kullandı.

Baba Mikail Avli ise, kızının kendi el yazısı ile mektubu yazdığını ve resmi çizdiğini ifade ederek, kendisinin de Kaymakamlığa mektubu teslim ettiğini ifade etti. Destek ve ilgisinden dolayı Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam’a teşekkür etti.

Nisanur, tabletini alınca çok mutlu oldu.