Kunduracılar Odası’nda Kadir Kürşat Ocak dönemi başladı

Kozan Kunduracılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın yapılan seçimleri sonucunda Kadir Kürsat Ocak başkan seçildi.

Kozan Kunduracılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın olağan genel kurulu oda binasında gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimde odada uzun yıllar başkanlık yapan Yahya Ocak'ın oğlu Kadir Kürşat Ocak başkan seçildi. Kadir Kürşat Ocak bölgenin en genç oda başkanı olma özelliğini taşıyor. Divan başkanlığını Adana Esnaf Ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Niyazi Göğer’in yaptığı seçimde, gerekli gündem maddeleri okunarak oylandı.

Toplam 79 üyesi bulunan Kozan Kunduracılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimleri sonucunda, yeni yönetim Kadir Kürşat Ocak başkanlığında şu isimlerden oluştu:

Nevzat Garip, İhsan Çıbık, Orhan Korkut, Adem Bozkurt, Serkan Bozkurt ve Gazanfer Haliloğlu.

Uzun yıllar Kunduracılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkanlığını yapan Yahya Ocak, odanın menfaat ve çıkarları doğrultusunda çalıştıklarını, hiçbir üyeden bugüne kadar herhangi bir şikayet almadıklarını ifade etti. Kozan'da odanın ayakta durabilmesi için her türlü gayreti gösterdiklerini ifade eden Yahya Ocak, görevi oğlu Kadir Kürşat Ocak'a üyelerin desteği ile devrettiklerinin altını çizdi.

Kadir Kürsat Ocak; "Odamızın olağan genel kuruluna katılarak bizleri onurlandıran başta; Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Niyazi Göğer ve Kozan’ımızın birbirinden değerli oda başkanlarına, değerli üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Oda üyelerimizin hak ve hukukunu koruma adına çalışmalarımıza aralıksız olarak devam edeceğiz. Olağan genel kurulumuz Kozan’ımıza ve bütün esnaflarımıza hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.