Mazlumoğlu; ?Sosyal yaşam matematik kadar önemli?

Eğitim İş Sen Kozan Temsilcisi Halil Mazlumoğlu, sömestr tatili öncesi 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı ilk dönemini değerlendirdi.

Eğitim İş Sen Kozan Temsilcisi Halil Mazlumoğlu, sömestr tatili öncesi 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı ilk dönemini değerlendirdi.

Mazlumoğlu yapmış olduğu açıklamada; Eğitim camiasındaki boşlukların az nebze de olsa kapatıldığını ifade etti. Mazlumoğlu, bilindiği üzere yıllardan bu yana yetişen öğrencilerimiz maalesef içi boş ev gibi yetişiyorlar. Her eğitim öğretim yılında değişen sistemler içi boş bilgiden ve belgeden uzak, kitapların öğrencilere okutulması sadece öğrencilere matematik, fen gibi alanlara yönlendirilmesi, büyük başarısızlıkların maalesef sosyal olmayan içerisinde yaşam sevincini kaybetmiş öğrencilerin veya nesillerin yetişmesine neden oluyordu. Ama 2018 - 2019 Eğitim ve Öğretim yılında, bu ve bunun gibi saydığım birçok nedenin akrabalarla birlikte ortadan kalktığını gözlemliyoruz. Eğitim ve öğretim gören öğrencilerimizin sömestr tatilini kitap okuyarak ve sosyal alanlarda zaman geçirerek tamamlamalarını temenni ediyorum. Öğrencilerimize matematik, fen ne kadar gerekiyorsa, sosyal yaşamda o kadar ve hatta daha fazla gerekmektir. Bu nedenle öğrencilerimizin tatillerinin sağlıklı, mutlu, huzurlu geçirmelerini temenni ederken eğitim-öğretim camiasında görev yapan öğretmenlerimizin, idarecilerimizin ve tüm çalışanlarımızın sömestr tatilini kutluyorum dedi.