Mercan, 'kanımızın son damlasına kadar yanlarındayız'

Dost ve kardeş Azerbaycan için Paçahan işletmecisi Murat Mercan Türk ve Azerbaycan bayrağını yan yana asarak Kozan'dan Azerbaycan Türklerine birlik ve beraberlik mesajı gönderdi.

Kozan’da yaptığı çalışmalar ile adından sıkça söz ettiren Murat Mercan işgalci Ermenistan'ın Azerbaycan'a yaptığı saldırılar karşısında duyarsız kalmayarak Azerbaycan Türklerinin yanında olduğunu göstermek amacıyla iş yerine Türk ve Azerbaycan bayrağını yan yana asarak Kozan'dan Azerbaycan Türklerine birlik ve beraberlik mesajı gönderdi. Azerbaycan Türklerinin dost ve kardeş olduğunu ifade eden Mercan, onlara yapılan saldırının Türk milletine yapılmış sayılacağını ifade ederek Azerbaycan Türklerinin yanında olduklarını söyledi.

Gazetecilere yaptığı açıklamada her ne şartta olursa olsun Azerbaycan Türklerinin kardeş ve dost olduğunu hatırlatan Murat Mercan, "biz iki devlet tek milletiz" ifadelerini kullanarak şunları kaydetti: “geçtiğimiz günlerde Ermenistan’ın Azerbaycan’a yapmış olduğu hain saldırıdan sonra kardeşlerimiz orda katledilmeye başlandı. Bizler iki devlet tek milletiz. Bir Türk olarak tepkimizi bu şekilde gösteriyoruz. Yalnız kırgın, üzgün olduğumuz taraflar var. Ülkemizde yaşayan bir Ermeni vatandaş öldürüldüğünde “biz Ermeni’yiz diyerek” sokağa çıkan grupları can kardeşimiz Azerbaycan bu zor günleri yaşarken dışarılarda göremedik. Hepimiz Türk’üz hepimiz Azerbaycanlıyız ve kanımızın son damlasına kadar da Azerbaycan halkının Türk kardeşlerimizin yanındayız. Bunun için şimdiden bu tepkiyi koyduk. Gerekirse kanımızın son damlasına kadar da vermeye hazırız.