Anahtar Kelimeler: Milli bayramların sembol ismine

Milli bayramların sembol ismine son veda

Kozan'da milli bayramların sembol isimlerinden Ethem Demir düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

Kozan'da bir dönem Kuvayı Milliye ve Mücahitler Derneği Başkanlığı yapan milli bayramlarda okuduğu şiirlerle, Türk bayrakları ile süslediği milli marşlarla müzik yayını yaptığı motosikleti ile herkesin gönlünde taht kuran (ocakçı) Ethem Demir Perşembe günü bazı rahatsızlıklarından dolayı hayatını kaybetti. Ethem Demir için sosyal medyada herkes paylaşım yaparak kendisine rahmet, ailesine de başsağlığı temennisinde bulundu. Çünkü Ethem Demir, herkes tarafından sevilen, milli duyguları kabartan kıyafetler, Türk bayrakları ve özlü sözlerle süslediği motosikletin de çaldığı milli marşlarla yediden yetmişe herkesin sevgisini kazanmış bir kişiliğe sahipti. Aynı zamanda Aşağı Çarşı’da ocak tamirciliği işi ile de uğraşan Ethem Demir başta Kozan'ın Kurtuluş bayramları olmak üzere bütün milli bayramların hepsinde düzenlenen törenlere katılmıştı.

Ethem Demir için Cuma namazına müteakip Kozan Mezarlığında cenaze töreni düzenlendi. 7'den 70'e çok sayıda vatandaşın katıldığı cenaze töreninde Ethem Demir okunan dualarla, gözyaşları arasında toprağa verildi. Ailesi ve yakınları defin işlemleri tamamlandıktan sonra taziyeleri kabul etti.

Kozan Ekspres Gazetesi olarak, milli bayramların sembol ismi olan Ethem Demir’e Allah'tan rahmet, kederli ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.