Musa Öztürk 5 yılda kalıcı eserlere imza attık

Musa Öztürk 5 yılda kalıcı eserlere imza attık

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk göreve geldikleri 30 Mart 2014´ten itibaren halka hizmet düsturuyla işe koyulduklarını ve Kozan için neler yapabiliriz önce bunun muhasebesini yaptıklarını belirtti.

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk göreve geldikleri 30 Mart 2014´ten itibaren halka hizmet düsturuyla işe koyulduklarını ve Kozan için neler yapabiliriz önce bunun muhasebesini yaptıklarını belirtti.

Öztürk; biz bir enkazı devraldık, enkaz diyorum çünkü alt yapısı olmayan bir şehir benim gözümde bir enkazdır. Her yağmurdan sonra göle dönüşen yollar, sel basan evler, dere taşkınları bunlar için gerekli projeleri hazırladık ve işe koyulduk. Önce alt yapı dedik ve Cumhuriyet mahallemizden drenaj çalışmalarına başladık.  Arkasına karacaoğlan, Tufanpaşa, Aslanpaşa, Şevkiye ve Varsaklar mahallelerimizde çalışmalarımızı sürdürdük. Bu sayede vatandaşım rahat bir nefes aldı. Arkasından haşere ilemücadele konusu. Geldiğimizde şevkiye hastalığı diye bir hastalık vardı. Ekiplerimizin özverili çalışmasıyla kökünü kazıdık. Sosyal alanlarda da kalıcı eserler bırakmak için Hayat Boyu Eğitim Merkezini kurduk. Bu merkez sayesinde bin kadınımıza sertifika verdik ve bir çoğunun iş hayatına katılmasına aracılı olduk. Tarihi yapılarımıza sahip çıktık çıkmayada devam ediyoruz. Yapıcı konağını restore ederek ilçe turizmine kazandırdık. Çamurdan konağı için de projemiz onaylandı ve yakın zamanda çalışmalar başlayacak. Bunun yanında Şevkiye mahallemizde Kadın Sosyal Yaşam Merkezi için proje hazırlattık ve kalkınma ajansı ve bakanlığımız tarafından başarılı bulundu. Kısa süre zarfında inşallah Sosyal Yaşam Merkezi binamızın da inşaatine başlayacağız. Bunları belirtiyorum çünkü vatandaşımız daha iyilerine layık dedi.

Öztürk; Doğal Gaz bir şehrin olmazsa olmazıdır dedi.

2018 yılına gelmişiz ve medeniyetler şehri dediğimiz Kozan´da doğal gaz yok. 10 sene iktidarın meyvesini yiyenler neden doğalgaz için bir çalışma yapmadı yada yapamadı. Bütçemi yoktu, şu an bize iller bankasından gelen ödeneğin 3 katı ödenekleri varken neden doğalgaz için bir adım atılmadı. Alt yapı için neden bir kazma vurulmadı. Bunlara herkes cesaret edemez, hele helede bu yoklukta. Görev süremiz olan beş yılı tamamlıyoruz. Ama projelerimiz bitmedi. Kozan´ın içme suyu şebekesini komple yenilenmesi lazım, yeni bir belediye binası ve ilçe merkezine avrupa standartlarında bir kent parkı hayalimiz var. İnşallah o hayallerimizi de gerçekleştireceğiz. Vatandaşım sadece bize güvensin. Biz makam için değil, ilçemize kalıcı eserler bırakmak ve yarın güzel bir şekilde yad edilmek için bu göreve talip olduk dedi.