Musa Öztürk´ten 2 Haziran Kutlama Mesajı

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk Kozan´ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98.yılı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk Kozan´ın düşman işgalinden kurtuluşunun 98.yılı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Mesajında Kozan´ın 2 Haziran 1920´de milli mücadele döneminde önemli başarılara imza attığını ifade eden Başkan Musa Öztürk; "Tarihin her döneminde ilgi odağı olan, önemli medeniyetlere ev sahipliği yapan ilçemiz 2 Haziran 1920´de düşman işgalinden kurtulmuştur dedi.  Öztürk, Fransız ve Ermeniler, Kozan halkını çoluk çocuk, kadın erkek demeden, yaşlı genç ayrımı yapmadan katlederken; çirkin ve alçakça davranışlar sergilemişlerdir. Kozan halkının içinden çıkan kahramanlar Osman Tufan Paşa, Saim Bey, Gizzik Duran, Doğan Bey, Tufan Bey, Hulusi Kurtoğlu, Topalzade Halil, Sehlik Hasan ve Arap Ali gibi ismini sayamadığımız birçok milis kuvvet lideri Kuva-i Milliye ruhu ile Kozan´ın kurtuluşu için Kozan ve Çukurova bölgesini örgütlemiş, düşmanın şehir merkezine ulaşmasını önlemişlerdir. 2 Haziran, şehit atasının mezarını çiğnetmemek için, kanının son damlasına kadar çarpışmayı göze almış asil ilçemiz Kozanımızın şanlı kurtuluş günüdür. İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 98. yıldönümünü büyük bir gururla kutluyor, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşları başta olmak üzere, bu uğurda canlarını  feda eden gazi ve şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyorum. 2 Haziran Kurtuluş Bayramımız ilçemize hayırlı uğurlu olsun."