Anahtar Kelimeler: bekleniyor Sayın ’?

Ne bekleniyor Sayın Vali’m?

Ceyhan-Çukurköprü-Kozan ve Çukuköprü-Kadirli yol genişletme çalışması bölgelerde yaşanan kamulaştırma problemlerinden dolayı ağır aksak devam ediyor.

Yolun Ceyhan Cukurköprü güzergâhındaki kamulaştırma sıkıntılarından dolayı ihaleyi alan yüklenici firma tam kapasite çalışamıyor.

Firma zaman zaman işleri durdurma yoluna dahi gidiyor.

Projenin Çukurköprü ve Kadirli güzergâhlarında da çözüm bekleyen kamulaştırma sorunları mevcut. Bölge siyasetcileri ve yetkilileri güzergahlardaki kamulaştırma problemlerini çözmek için mücadele ettikleri biliniyor.

Proje içerisinde yer alan Çukurköprü-Kozan güzergahında herhangi bir kamulaştırma sıkıntısı bulunmuyor.

Çukurköprü-Kozan güzergahında herhangi bir hukuki ve yasal sorunun olmamasına rağmen yolda genişletme çalışmalarının başlaması bu şehrin kaderi bu olmamalı sitemlerinin yükselmesine neden oluyor.

Bölgedeki çalışmalar ile ilgili olarak bir dizi araştırmalarda bulunan gazetemiz haber merkezi ilginç bilgilere ulaştı.

Vali Elban bilgilendirilsin

 

Bölgede yapılan yatırımın büyük bir yatırım olduğu gerçeğinden yola çıkan gazetemiz, göreve geldiği günden bugüne denk Adana’nın kalkınması için mesai harcayan Adana Valisi Sayın Süleyman Elban’a bölgedeki çalışmalarda yaşanan aksaklıkların ortadan kaldırılması için konunun yakın takipcisi olmasını bekliyoruz.

Yol üzerindeki çalışmaların ivedilik ile başlaması büyük öneme sahiptir. Yolun genişletilme çalışmaları ile birlikte Kozan Organize Sanayi Bölgesine yatırımcı gelmesinin yolu açılacaktır. Kozan ilçemizin şehir girişi estetik bir görüntüye sahip olacaktır. Akdeniz Bölgesi’ni İç Anadolu Bölgesi’ne bağlayan en kısa yol olma özelliğini taşıyan Mansurlu yolunun bir etabı daha bitirlmiş olacaktır.

5. bölgeden talimat bekleniyor

Yol güzergâhları üzerinde yaşanan kamulaştırma sıkınıtılarının bir çoğu yargıya taşınmış durumda. Yargı sonucu beklenen bölgeler işin yavaşlamasını hatta durmasını sağlamaktadır. Oysa Cukurköprü Kozan arasında hiçbir kamulaştırma sıkıntısı bulunmamaktadır. Firma çalışmalarını Çukurköprü Kozan güzergâhına kaydırmak için Karayolları 5. Bölge Müdürlüğü’nden talimat bekledikleri kamuoyu tarafından bilinmktedir.

Bölge milletvekilimiz Sayın Tamer Dağlı başta olmak üzere tüm Adana milletvekillerini, siyasetcillerini, kamu yöneticilerini ve sivil toplum örgütlerimizi çalışmaların başlatılması için lobi çalışmaları gerçekleştirmesi ve gereken izinlerin ivedilikle verilmesi gerekmetedir.