Nihat Atlı, “Hizmete değil, israfa karşıyız”

MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı yaptığı yazılı basın açıklaması ile, “MHP teşkilatı olarak halin yıkılmasına tepki koyuyoruz” dedi.

AK Parti Kozan İlçe Başkanı Avukat Yusuf Bilgili’nin ardından Milliyetçi Hareket Partisi Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı’da Kozan Belediyesi tarafından eski halin yerine yaptırılacak olan belediye binası ile ilgili olarak yazılı bir basın açıklaması yaptı. Nihat Atlı, Kazım Özgan'ın yapmaya çalıştığı işe kendilerinin ve esnafların tepkili olduğunu, israfa ve yanlış uygulamaya karşı olduklarını ifade etti.

Yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Bugün mevcut Belediye Başkanının tüm tepkilere rağmen ısrarla uygulamaya çalıştığı ve oldu bittiye getirerek Hal Binasını yıkmaya çalışmak istemesine, Kozan esnafı ve Kozanlılar adına  MHP Teşkilatı olarak tepki koyuyoruz.

            Biz muhalefet yapmıyoruz. Doğrusu ne ise onun yapılmasını istiyoruz. Geçen hafta kendi listesinden meclise giren bir Meclis Üyesi abimiz CHP, İYİ Parti, Gelecek Partisi ilçe başkanları ile birlikte bu konuda basın açıklaması yaptı. Duyduğuma göre başka partilerin ve kanaat önderlerinin de bu konuda tepki açıklaması  var. Ayrıca Hal esnaflarımız tepkili.

            Türklerde istişare etmek, danışmak esastır. Bu yüce dinimizde de vardır. Biz Kozan için Kozanlı için yapılan hizmete karşı değiliz; israfa karşıyız. Oldu bittiye karşıyız. Hizmete her zaman  destek verdik; vermeye de devam edeceğiz. Lakin, burada birileri üzülürken birilerinin bunu yok sayması kabul edilemez. Alternatif imkanlar varken bu milletin parası çarçur edilemez. Biz  israfa ve yanlış uygulamaya karşıyız.

            Neden diyecek olursanız;

  1. Bir kere proje uygulanacak yerin imar düzenlemesi mevcut projenin yapılmasına uygun değildir. Bununla ilgili mecliste bir imar çalışması yapılmamıştır.
  2. Uygulanmak istenen proje Kozanlı paydaşlarına bilgilendirme yapılmadan çizilmiş, proje çizim bedeli olan 381 bin lira artı KDV peşin olarak ödenmiştir. Bu proje ve uygulanmak istenen yer kamuoyunda tartışılabilirdi, hiç tartışılmadı. Kozanlı yapılan projeyi ve uygulanmak istenen alanı sonradan öğrendi.
  3. Hal esnaflarının kira süresi dolamdan esnaflara baskı uygulanmaya başlandı. Boşaltın talimatı verildi.  Ortak kullanım alanları için usulsüz ceza yazıldı. Olay Hal esnafları tarafından yargıya taşındı. Hukuki süreç devam ediyor. Hukuki süreç tamamlanmadan, esnaflar daha işyerinin içindeyken hafta sonu sundurmaları söküldü. Bu bir hukuk tanımamazlıktır.  Bu bir baskıdır. Bu bir zulümdür.
  4. Tüm bunların, Hal esnafları ile belediye başkanının şahsi ilişkilerinin bozuk olması nedeniyle yapıldığını Kozan’da herkes biliyor. Zat-ı muhterem duygularının esiri olarak işi oldu bittiye getirmeye çalışıyor. Bu kabul edilemez.
  5. Yapılacak proje ile ilgili daha önce de açıkladığımız gibi görüşümüz; Kozan Belediyesinin boşalacak Adliye binasına taşınması yönündedir.”