Anahtar Kelimeler: Oğlumun Evini Yıktı

?Oğlumun Evini Yıktı?

Acılı anne yıllarca çocuğuna kavuşmayı bekledi olmadı. Çocuğunun mezarını yaptırdı, eski kocası yaptırdığı mezarı kırdı. Çocuğunun mezarını kıran eski kocasından şikayetçi.

Yıllarca oğluna kavuşmanın hasretiyle yanıp tutuşan 41 yaşındaki Birsen Kaplan oğlunu trafik kazasında kaybetti, mezarını yaptırdı. Boşandığı eski kocası yaptırdığı mezarı kırdı. ?O benim oğlumun eviydi, benim oğlumun evini yıktı? diyerek eski kocasından şikayetçi oldu.

41 yaşındaki Birsen Kaplan, bundan tam 20 yıl önce bir evlilik gerçekleştirdi. Bu evliliği 3 yıl sürdü. Evliliği boyunca bir erkek çocuğu dünyaya getirdi. 2001 yılında da kocasından ayrıldı.

Olayda burada başladı. 41 yaşındaki Birsen Kaplan, eşinden boşandıktan sonra çocuğunu bir daha göremedi. 17 yıl boyunca çocuğuna kavuşmanın, çocuğuyla buluşmanın heyecanı ve mutluluğu içerisinde ayakta kalmaya çalıştı.

Boşandığı eşi kesinlikle çocuğu göstermeyeceğini söyledi. Eski eşiyle akraba olduğu için ve sürekli büyükler araya girdiği için ondan sikayetçi olmadı. Anne çocuğunun 18 yaşına gelmesini bekledi. . Çocuğunu göremeyen anne bu sürede hiçbir zaman çocuğundan ayrı kalmak istemedi. Sürekli görüşmek istedi. Kendi beyanına göre; 17 yıl içerisinde zor şartlar altında ancak 5-6 defa çocuğunu görebildiğini söyledi.

Çocuğundan ayrı yaşayan anne ona yuva kurmak, onunla yaşamak ve onunla birlikte yaşamını sürdürmek için hayaller kuruyordu. 18 yaşını doldurmasını bekliyordu ancak talihsiz kader anneyi burada da yalnız bırakmadı. 18 yaşına girmesine 2 ay kala oğlu İbrahim İldeniz Tırmıl mevkiinde yaşanan bir trafik kazasında hayatını kaybetti.

Acılı anne oğluna kavuşmayı beklerken onun cenazesi ile karşılaştı.

Uzun yıllar boyunca Adana ili dışında kalan acılı anne oğlu ölmeden önce Kozan´a yerleşti. Oğluyla birlikte yaşayacak ve onunla birlikte ömrünü geçirecekti. Bütün hayalleri ve uzun yılların çabası bir anda sona erdi.

/resimler/2018-9/5/1542437905767.jpg

41 yaşındaki Birsen Kaplan oğlu öldükten sonra Akdam Mahallesi´nde bulunan mezarını yaptırdı. Ancak, 17 yıl önce boşandığı, yıllarca çocuğunu göstermeyen eski kocası, kendi iddiasına göre çocuğunun mezarına kırdı.

Acılı anne gazetemize yaptığı açıklamada; ?Ben çocuğuma kavuşamadım. Onunla birlikte yaşayamadım. Ben ona ev yaptırdım. O benim çocuğumun evini yıktı? dedi.

Çocuğunun mezarını yıkmasından dolayı İlçe Jandarma Komutanlığı´na giderek 17 yıl önce boşandığı kocasından şikayetçi oldu. Kendi iddiasına göre kocası aynı zamanda ölümle tehdit etti. Birsen Kaplan şimdi adaletten kendisini oğlundan uzak tutan ve kendi öz evladının mezarını kıran eski kocasına gerekli cezaların verilmesini bekliyor.