Anahtar Kelimeler: Oranlı’ sıcak karşılama

Oranlı’ya sıcak karşılama

Kozan Ekspres Gazetesi ev sahipliğinde, Basın İlan Kurumu Adana Şube Müdürü Çetin Oranlı ve Şube Şefi Emre Şahin Kozan protokolü ile bir araya geldi.

Mersin'den Adana'ya tayini çıkan Basın İlan Kurumu Adana Şube Müdürü Çetin Oranlı ve Şube Şefi Emre Şahin Kozan Ekspres Gazetesi imtiyaz sahibi Hüseyin Erciyes'e iaedeyi ziyarette bulundular. Gerçekleşen ziyaretin ardından Dağılcak’ta Kozan protokolü ile bir araya gelen Çetin Oranlı, böyle bir zamanda Kozan protokolü ile bir araya gelmekten dolayı mutlu olduğunu dile getirdi.

Öğle yemeğinin ardından konuşma gerçekleştiren Kozan Ekspres Gazetesi imtiyaz sahibi Hüseyin Erciyes, Kozan'da yayın hayatını sürdüren Kozan Ekspres Gazetesi’nin Basın İlan Kurumu’na bağlı bir gazete olduğunu dile getirerek, Çetin Oranlı’nın geçtiğimiz ay Adana'ya tayininin çıktığını, kuruma bağlı çalışan gazeteleri ziyaret ettiğini ifade etti. Gerçekleşen ziyaretler kapsamında, gazetenin iş ortakları olan kurum müdürleri ile de tanışmak ve kaynaşmak amacıyla bir araya gelindiğine dikkat çeken Erciyes, kendilerini kırmayarak bir araya gelen başta Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam ve protokolün değerli isimlerine ayrı ayrı teşekkür etti.

Basın İlan Kurumu Adana Şube Müdürlüğü olarak resmi ilan alma hakkına sahip bölgede 39 gazetenin olduğuna dikkat çeken Basın İlan Kurumu Adana Şube Müdürü Çetin Oranlı;

"Ziyaretlerimizde görüş alışverişinde bulunuyoruz. Niğde ve Osmaniye illerimizde bizlere bağlı bulunuyor. Bölgemizde toplam 39 tane resmi ilan yayınlama hakkına sahip gazetemiz bulunuyor. Mümkün olduğunca gazetelerimizin sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Resmi kurumlar ile basın arasında köprü olmaya çalışıyoruz. Basın İlan Kurumu 1961 yılında kurulmuş bir devlet kurumu. Kuruluş amacı; resmi ilanların yayınlanması ve resmi ilan yayınlayan gazetelerin denetimleri. Türkiye genelinde 1000’e yakın gazetemiz var. Bütün resmi ilan alan gazetelerin internet siteleri de bulunuyor. Bu bir zorunluluktur. Kurumlardan gelen ilanlar eş zamanlı olarak gazetelerin internet sitelerinde de yayınlanıyor. Daha da önemlisi geçen yıl 140 milyon tıklanmaya ulaşan ilan.gov.tr’de de yayınlanıyor. Bundan dolayı kurumların verdiği resmi ilanların amacına ulaşıp ulaşmadığı tartışması ortadan kalkıyor. Bu şekilde şeffaflığa katkı sağlanıyor. Resmi ilan yayınlamakla yükümlü olan gazetelerinde uymaları zorunlu olan kurallar bulunuyor. Düzenli olarak denetimleri yapılıyor. Basın ahlak yasası tarafından da sorumluluklar yükleniyor. Bİz burada, resmi ilan seviyesinin artmasını istiyoruz. Gazetelerimizin sağlıklı yayın yapması için bir yerlere bağımlı olmaması lazım. Devlet desteği de bunun için var. Temel amacımız; daha sağlıklı yapı oluşması, gazetelerin mali yapısının güçlenmesidir” fadelerini kullandı.

Kozan protokolü ile bir araya gelen Basın İlan Kurumu Adana Şube Müdürü Çetin Oranlı ve Şube Şefi Emre Şahin protokol mensuplarına da ayrı ayrı teşekkür ettiler.

Dağılcak’ta düzenlenen toplantıya; Kozan Ekspres Gazetesi olarak; Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, Kozan İlçe Emniyet Müdürü Ferdi Büyükatak, Kozan İlçe Jandarma Komutanı Nuh Anacık, Kozan İcra Dairesi Müdürü Naciye Keçeli, Kozan İcra Dairesi Müdür Yardımcısı Dilek Yıldırım, Kozan Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Çağlar Bozkurt, Kozan Devlet Hastanesi Müdürü Cumhur Atay, Kozan Orman İşletme Müdürü Şensu Küçükateş ve Kozan Orman İşletme Müdür Yardımcısı Yunus Kurtgöz katıldı.

Belediye başkanına ziyaret

Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Çetin Oranlı ve Şube Şefi Emre Şahini Kozan Ekspres Gazetesi imtiyaz sahibi Hüseyin Erciyes ile birlikte Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’ı da makamında ziyaret ettiler. Gerçekleşen ziyarette, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan Çetin Oranlı'ya plaket takdim ederken, Çetin Oranlı’da kendi yazmış olduğu “Ruha Dokunan İnsan Öyküleri” kitabını Özgan'a hediye etti. Gerçekleşen hoş sohbetin ardından Belediye Başkanı Kazım Özgan ziyaretlerinden dolayı Basın İlan Kurumu Adana Şube Müdürü Çetin Oranlı’ya teşekkür etti.

Kaymakam Şafak Gürçam’a ziyaret

Belediye Başkanı ziyaretinin ardından Çetin Oranlı Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam’ı da makamında ziyaret etti. Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam’da Kozan’da günlük olarak yayın hayatını sürdüren Ekspres Gazetesi’nin sorumlu gazetecilik görevini en iyi şekilde yerine getirdiğine dikkat çekerek, basının önemine dikkat çekti. Kozan'ın tek günlük gazetesi olan Ekspres Gazetesi’nin doğru, tarafsız ve kaliteli bir şekilde yayın hayatını sürdüğüne dikkat çeken Kaymakam Şafak Gürçam, gerçekleştirdiği ziyaretten dolayı Çetin Oranlı’ya teşekkür etti. Çetin Oranlı, Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam’a kendi yazmış olduğı kitapları hediye ederken, nazik misafirperverliğinden dolayı da teşekkür etti.

“Kozan bir tarih kenti”

Gerçekleştiği resmi ziyaretlerin ardından Çetin Oranlı Kozan'ın tarihi sokaklarında incelemelerde bulundu. Aşağı-Yukarı Çarşı, Mustafa Kemal Sokak, Akdağ Hurmalı Konak, Arıkan Konağı, Kozan Kalesi gibi yerlerde incelemelerde bulunan Basın İlan Kurumu Adana Şube Müdürü Çetin Oranlı Kozan’ın her bir köşesinin tarih koktuğuna ve bu zenginliğin Türkiye'ye ve dünyaya duyurulması gerektiğini vurguladı. Kozan'a bundan sonra daha sıklıkla gelmek istediğini belirten Çetin Oranlı, kendilerine ev sahipliği yapan bütün ziyaretlerde yalnız bırakmayan Kozan Ekspres Gazetesi imtiyaz sahibi Hüseyin Erciyes'e ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.