Özçelik, ‘Kaset geride takılı kalmış’

Saadet Partisi Kozan İlçe Başkanı Muammer Özçelik, partisini, Kazım Özgan’ı ve kendisini sert bir dille eleştiren MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı’ya ‘Nihat Bey’in düşüncesi geçmişinde kalmış. Kaset adeta takılı kalmış’ dedi.

Gazetemizi ziyaret eden Özçelik son günlerde ilçede yaşanan siyasi gelişmeleri değerlendirdi. Özçelik kendisini, partisini ve partisinin belediye başkanını eleştiren Nihat Atlı’ya “Gençliğindeki yaşantısını henüz silememiş. Söylemlerinde sürekli insanları tehdit ediyor. Bu ifadeler kişilere ve ilçemize bir şey kazandırmaz. Kaybeden kişiler değil memleket oluyor.

2019 yerel seçimlerinin ardından yaşanan süreci malumunuz herkes biliyor. O günden bu güne denk 17 aydan bu yana belediye başkanımız bilinçli veya bilinçsiz isteyerek çalıştırılmıyor. Sürekli olarak yapılmak istenenler engelleniyor. Borçlanma yetkisi vermemek için ellerinden gelen tüm gayreti sergilediklerini unutmadık. Lakin kamuoyundan gelen tepkiler üzerine yetki verdiler. Verilen yetki ile birlikte belediye bünyesinde araç alımı için tüm başvurular yapıldı. Fakat bilinçli ve bilinçsiz olarak kozan belediyesinin dosyası sümen altı edildi. Süreç gecikti. Yıl atlaması nedeni ile yetkinin yenilenmesi gerekiyordu. Meclisin yetkisine tekrar sunuldu. Ama ne hikmetse dün evet dediklerine bugün tekrar hayır diyerek ayak direttiler. Tekrar verseniz ne olacak. Kimse babasının evine malzeme araç almayacak.

Elbette insanlar eleştirecektir. Eleştiri insanları aşağılamak, her hangi bir sınıfa veya aslı astarı olmayan kimliğe büründürmek değildir. Kamuoyu bizlere yapılan adaletsiz siyasetin farkındadır. Sayın Atlı’nın tutumu tehdit ve tehditler üzerinedir. Bu tip bir tutumu asla kabul etmiyoruz. Bir birimizi eleştirirken seviye çok önemli seviyeli olmak her şeyden önce erdemliliktir.

Her geçen gün bozulan dil, partimize kadar uzanmıştır. Partimiz adına söylenen adeta suç duyurusu olan sözleri kınayarak kendilerine iade ediyorum.

Belediye başkanımızın kendisi gibi soy kütüğü de ter temizdir. İnsanları ötelemek farklı mezhep ve ırkları karşı karşıya getirme çabası insanlar arasında kaostan başka bir şey yaratmaz.

Gelin bir olalım memleketimizin geleceği için mücadele edelim. Sizler ayaklarınızı sürümeyin, Kozan inatlaşmak değil hizmet bekliyor. Benim kimseye küskünlüğüm yok.” dedi.