Özçelik, ‘Trene almamazlık yapmayız’

Saadet Partisi Kozan İlçe Başkanı Muammer Özçelik; "Yusuf Bey'i tebrik ederim. Milli görüşte yetiştiği belli. Medeni bir şekilde çağrı yapıyor. HDP-PKK-hain gibi kamplaştırıcı laflar etmedi."

Saadet Partisi Kozan İlçe Başkanı Muammer Özçelik, AK Parti Kozan İlçe Başkanı Yusuf Bilgili'nin AK Parti olağan kongresinde yaptığı çağrıya cevap verdi. Yusuf Bilgili, 30 Ağustos tarihinde Horzum Yaylası'nda gerçekleştirilen olağan kongrede, Saadet Partisi'ne oy veren vatandaşları 2023'te ve 2024'te AK Parti'ye oy vermeleri için geri dönmeleri çağrısında bulunmuştu. Muammer Özçelik, Yusuf Bilgili'nin bu çağrısına, “Milli görüşte yetiştiği belli. Medeni bir şekilde çağrı yapıyor” sözü ile cevap verdi. Özçelik, “HDP, PKK, hain gibi kamplaştırıcı laflar etmedi” diyerek;
“Yusuf Bey, Kozanlı hemşerilerim bize oy verdi. Bize oy veren seçmenler sizin tapunuz altında değil. Saadet partimize ve şimdiki belediye başkanımız Sayın Kazım Özgan Bey'e güvendiler ve bize oy verdiler. Hayırdır Başkanım. Daha seçime çok zaman var. AKP'den aday mı göstereceksiniz? Acele etme, gün ola harman ola. Siyaset çok hızlı değişir. İnşallah, seçmen bizle buluşacak. Aday göster veya gösterme fark etmez. Kozanlı hemşerilerim bize destek verdi. İnşallah, vermeye de devam edecektir. Siz de bize yabancı değilsiniz. Bizde ilçe başkanı idiniz. Bizim güvenli ve idealist bir parti olduğumuzu biliyorsunuz. Diğer AKP'li kardeşlerimiz bize manevi ve oyları ile destek verdikleri gibi sizin de tekrar partimize üye olmanızı bekliyoruz.”
AK Parti Kozan İlçe Başkanı Yusuf Bilgili’yi yeniden Saadet Partisi üyesi olmaya çağrıda bulunan Saadet Partisi Kozan İlçe Başkanı Muammer Özçelik, Saadet Partisi'nin merhum Genel Başkanı Necmettin Erbakan'ın sözünü hatırlatarak açıklamasına şöyle devam etti:
“Rahmetli Erbakan hocamız ne dedi: "Dizinizi başınızı yarmadan gelin. Yanlış yapıyorsunuz” dedi. Allah'ımıza çok şükür 50 yıldır tam teşkilat ile ayaktayız. Davamız güçlü şekilde ilerliyor. Toplanma yerimiz Saadet partimizdir. Trene almamazlık yapmayız.”
Saadet Partisi Kozan İlçe Başkanı Muammer Özçelik yaptığı açıklamasında, seçimlerin 1,5 yıl önce yapıldığına dikkat çekerek; "Gözünüz belediyede. Hizmet muhalefette iken de yapılır. Kozan Belediyesi'nde meclis üye çoğunluğu sizde. Hayırlı işlerde destek verin de size teşekkür edelim. Yok biz destek vermeyelim, her öneriye bir bahane bulalım, “iş yapamaz duruma gelsinler” diyorsanız bu taktik tutmaz. Çünkü, her şey halkın önünde yapılıyor. Sonunda halka gideceğiz halkımız olanları unutmaz. Devlet Kozan’a bakmıyor. Sizlerde ipe un seriyorsunuz. Olan Kozanlı hemşerilerime oluyor. Yazık, çok yazık.”