Öztürk, “Parolamız, işimizde esnaf, gücümüzde esnaf”

Kozan Marangozlar ve Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı ve Adayı Üzeyir Öztürk, 10 Ocak'ta yapılacak olan olağan genel kurula bütün üyeleri davet ederek, destek beklediğini açıkladı.

Kozan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi ve Kozan Marangozlar ve Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Üzeyir Öztürk, 10 Ocak'ta yapılacak olan odanın olağan genel kurulu için yeniden aday olduğunu açıklamış, bu yönde de çalışmalarını sürdürüyor. Kozan Ekspres Gazetesi Ne yapılacak olan seçim ile ilgili olarak açıklama yapan Üzeyir Öztürk, yönetime yapılacak olan takviyeler ile tecrübeleri birleştirdiklerini dile getirdi.

Başkan Üzeyir Öztürk, “Kozan Marangozlar ve Madeni Sanatkarlar Odası olağan genel kurulu 10 Ocak 2022 günü yapılacaktır. Hepimize ve ilçemize hayırlı olsun. Bu kongre sürecinde yaptığımız görüşmeler sonucu, yönetimdeki arkadaşların ısrarları esnaflarımızdan gelen yoğun istek üzerine yeni dönem için yolumuza devam ediyoruz. Yeni yönetim kurulumuza takviye niteliğinde yaptığımız değişikliklerle tecrübemizi artırdık. Bu dönem, pandemi sürecinde mağdur olan esnaflarımızın sorunları ile geçti. Bu süreçte hemen hemen her gün sahada olduk. Oda olarak, tüm kurum ve kuruluşlarla el ele vererek pandemi sürecini en az hasarla atlattığınızı düşünüyorum. Bizler,  esnaf ile ilgili idealleri ve hayalleri olan ve aynı zamanda görev yaptığımız dönemde esnafımızın yanında olduğumuzu her zaman hissettiren insanlar olduk. Esnafımızın her türlü sıkıntılarına çözüm ürettik. Marangozlar ve Madeni Sanatkarlar Odası Başkanlığı gibi makamlar birilerinin sözü ve talimatı ile değil de, kafasında esnaf ile ilgili projeleri, düşünceleri olanların yüreğinde esnaf sevdası olanların adayı olacağı yerlerdir. Bizim parolamız “işimizde esnaf gücümüzde esnaf” olacaktır. Son söz olarak, odamızın yönetimini belirleyecek en iyi kararı verecek saygıdeğer esnaflarımızdır. Bizim dileğimiz emanetin ehline verilmesidir. Yani gireceğimiz seçimi inşallah kazanacağız” "İfadelerini kullandı.

Kozan Marangozlar ve Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Üzeyir Öztürk, kurulacak Marangozlar Sitesi ile ilgili olarak da konuştu. Marangozlar Kooperatifi'nin kurulduğunu, önümüzdeki süreçte Kozan Belediyesi’nin gösterdiği yere Marangozlar ve Mobilyacılar Sitesi’nin kurulacağını ifade etti. Bu konu ile ilgili olarak, projelerinin her geçen gün geliştiğini ve proje üzerinde çalışmaların titizlikle devam ettiğini kaydetti. Üzeyir Öztürk yapılacak olan seçime bir kez daha bütün üyeleri davet ederek desteklerini beklediğini sözlerine ekledi.