Anahtar Kelimeler: Polisin dronlu denetimi kemer taktırdı

Polisin dronlu denetimi kemer taktırdı

Polisi görünce kemer taktılar, drone havadan affetmedi

Kozan’da son aylarda artan trafik denetimlerine insansız hava araçları büro amirliği drone ekibi de katılarak sürücüler havadan ve karadan denetlendi. Kozan’da ilk kez drone denetimine yakalanan sürücüler trafik ekiplerini görünce maske ve kemerlerini taktı. Polis havadan drone ekibine yakalandıklarını ifade ederek kural ihlali yapan sürücülere bir saatlik uygulamada ceza yağdı.

Kozan İlçe emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekipleri ve Adana insansız hava araçları büro amirliği drone denetim ekibi ile birlikte Saimbeyli caddesinde çift drone ile denetim gerçekleştirdi. Uygulamada araç ön cam filimi, emniyet kemeri, telefonla konuşma, kırmızı ışık  kurallarını ihlal eden sürücüler havadan belgelendi karadan cezai işlem uygulandı. Uygulamada dronu fark etmeyen sürücüler trafik polislerini görünce kemeri taktıklarını iddia etti. Ekipler kemersiz sürücüleri dronla tek tek fotoğraflayarak belgeleri ile cezai işlem uyguladı.

Kozan’da drone uygulamasının artık sürekli yapılacağının atını çizen ekipler havadan ve karadan kural ihlali yapan sürücülere sıkı takibin devam edeceğini belirterek özellikle Emniyet kemeri, Kırmızı ışık, toplu taşıma araç denetimi, ön cam film denetimi başta olmak üzere Kozan’da  trafik akışının vatandaşın huzur ve güven içinde olması için çalışmaların süreceğini kaydettiler.

Bugün gerçekleşen bir saatlik uygulama da 65 araca 12 bin 68 TL idari para cezası uygulandı.